Wpis z mikrobloga

Poza tym w Australii jest latem 48 stopni Celsjusza a u mnie 24.


@Argonzz: tutaj trochę manipulujesz. To jakieś rekordowe temperatury. Nawet na północy się to rzadko zdarza. Dodatkowo jak już jest 40'c, to zupełnie inaczej odczuwalne, niz w Polsce 28'c. Pozdro z Australii :) W NZ mieszkałem poltora roku.
@yeloneck to są temperatury z tego roku z Sydney :) Myślałem dużo o mieszkaniu w Sydney i śledzę temat na bieżąco. W jakim mieście jesteś?

No odczuwanie temperatury w nz też jest dziwne bo 25 stopni to upał porównywalny do 30 w Polsce. Kwestia wilgotności powietrza i dziury ozonowej. Jakoś to słońce tutaj ma więcej energii w sobie. Chociaż z drugiej strony jak się przyjrzeć wysokości geograficznej to Auckland jest na tej
@Argonzz: aktualnie mieszkam w Carnarvon. W NZ mieszkałem w środku południowej wyspy. No słońce w NZ parzy, nawet jak jest 20 stopni, ale w cieniu zawsze chłodno. W Australii 7 miesięcy mieszkalem na północy, gdzie codziennie było 43'c i nie było tragedii. Ogólnie NZ miazdzy krajobrazem, ale to Australia ma lepszą pogodę i pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)