Wpis z mikrobloga

że w tym kraju powinno bardziej szanować się ludzi - wtedy te liczby nie byłyby tak przerażająco wysokie


@Niezgodny: I myślisz że ustawą, srogim prawem, i karami więzienia za homofobię zmienisz świadomość ludzi, i nagle cały świat zachwyci się garstką mniejszości i będą wszyscy żyli jak pączki w maśle? W USA widzę sprawdziło się( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tolerancja to nie jest akceptacja, ludzie mają w sobie taki
Nie wiem co ma twój strach do tego, że w tym kraju powinno bardziej szanować się ludzi - wtedy te liczby nie byłyby tak przerażająco wysokie. Poza tym - czytanie ze zrozumieniem. Napisałem, że połowa ma depresję, nie większość.


@Niezgodny: Ale weź mi odpowiedz jak zwalczyć homofobię, i inne rodzaje uprzedzeń prawem? Jak wyeliminować morderstwa? Na całym świecie prawo zabrania, są kary śmierci, a od tysięcy lat nie da się tego
@SonGocha99: W sensie wiesz, ja uważam, że w człowieku zawsze siedzi zło. Jak sama zauważyłaś, nie da się w 100% wyeliminować. Ale zawsze trzeba z tym walczyć. Bo nie można godzić się na cierpienie drugiego człowieka. Sądy nie powstały, by zapobiegać. Jak kogoś nie da się zresocjalizować, niech będzie kara dla kary. Pytasz, jak walczyć z homofobią w Polsce? Wystarczy spojrzeć na Zachód. Tam homofobi nie ma w debacie publucznej... bo
Oczywiście, że jest. Poza tym, co to ma do rzeczy?


@Niezgodny: A w debacie publicznej rasizmu też nie ma, oglądając seriale USA i netflix mam wrażenie że tam połowa to czarni, a czarnych prezydentów to mają kilkunastu (Morgan Freeman), a to tylko 12%, homofobia też jest tylko jej media nie pokazują
Oczywiście, że jest. Poza tym, co to ma do rzeczy?


@Niezgodny: Więc może pokazujmy w telewizji świat jakim jest, może wtedy więcej ludzi zrozumie skalę problemu. Nie wiem czym zakaz żartowania z "pedałów" może się przyczynić do polepszenia ich życia, na szacunek każdy musi sobie zasłużyć, nie jest nadawany od urodzenia. Żarty z grubasów też wycofać? Żarty z niepełnosprawnych (oni często się sami z siebie śmieją i nawet w kabaretach są: