Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cesarz_Polski: tylko K&N do ori filtra albo stozek z heatshieldem wszystko inne do śmieci

Ogólnie warto ale limitem w e46 często jest kolejtor wydechowy więc polecam to zmienić przede wszystkim
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski ja mam k&n wkładkę, bo niemiec założył, czyszczę ja tylko i nawilżam co roku takim zestawem dedykowanym, wątpię, żeby ktoś odczuł różnice jeśli w ogóle jakaś w mocy jest. Gdyby miał seryjny to bym nie myślał o kupnie k&n.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: 1. wiecej powietrza to wiecej zanieczyszczen
2. dasz za duzo oleju przy kolejnym myciu i zasyfi ci przeplywke a wtedy robi sie duzo wiekszy problem
3. odczujesz roznice


4. filtry papierowe z przebiegiem kilometrow przytykaja pory i wylapuja jeszcze wiecej zanieczyszczen
(dlatego nie zawsze warto zmieniac filtr powietrza co te 15k km). co prawda spada przeplyw ale masz lambde zeby to zniwelowala.
nie ma to jak robienie szumu o te
  • Odpowiedz
(dlatego nie zawsze warto zmieniac filtr powietrza co te 15k km). co prawda spada przeplyw ale masz lambde zeby to zniwelowala.


@Tylko_noc: Świetna rada wuju.
Spadnie przepływ powietrza, sterownik na podstawie danych z lambdy da mniej paliwa, spadnie moc i moment.
Faktycznie, nie warto zmieniać filtra...
  • Odpowiedz
@Tylko_noc:

liczby panie, liczby. o ile


A o ile ten brudny filtr ogranicza przepływ powietrza? 10? 20? 40%?

Dla każdego grama paliwa potrzebne jest 14,7g powietrza, żeby optymalnie spalić mieszankę.
Przepływomierz zmierzy, że silnik zassał mniej przez przytkany filtr więc zostanie dobrana odpowiednio mniejsza dawka paliwa. Załóż sobie zwężkę w dolocie i sam się przekonaj.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: Tunerze z NFSa. Zwęź sobie nawet do 1mm2, zgodnie z efektem Venturiego, będziesz miał super prędkość przepływu.

To TY nie podałeś o ile zachwalany przez Ciebie brudny filtr ograniczy ilość zasysanego powietrza a chcesz jakiejś konkretnej liczby. Nikt Ci tego nie policzy. Na yt znajdziesz testy na hamowni z brudnymi filtrami.
  • Odpowiedz
@xer78: gentelmeni z WAT juz to zrobili. oczywiscie wykopek musi isc w skrajnosci zeby to byla najlepiej pustynna toyota z 4 letnim filtrem no ale wiem ze z debilami nic ciekawego nie znajde.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc:

gentelmeni z WAT juz to zrobili


Policzyli spadek mocy nie znając procentowego spadku przepustowości brudnego filtra względem nowego? A to mistrzowie. Pewnie to dzięki nim jesteśmy taką potęgą techniczną.

no ale wiem ze z debilami nic ciekawego nie znajde.


Jak się zepniesz to może dociągniesz do ich poziomu. Więcej wiary w siebie.

wykopek


A Ty to niby kto?
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: nie. Te auta jeszcze wyglądają jako tako o ile są seryjne ale masa sebków lubi je glebic, oklejać, albo pakować felgi 19 i pytać co zrobić żeby nie obcieralo. Gwinty, betony i inne #!$%@?
  • Odpowiedz