Wpis z mikrobloga

Zaraz, zaraz... Czy Wy pod tym tagiem naprawdę sądzicie, że ceny mieszkań spadną w najbliższych latach o 50%? XD Niektorzy zachowują się tak, jakby szykowali swoje 100 tysięcy na zakup kawalerki na Wilanowie za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 129
  • Odpowiedz
@wojteksrz: Nieruchomości czy wynajmu? Bo inna sprawa jest taka, że najem jest u nas relatywnie drogi (takie najczęstsze założenie to zwrot inwestycji w 10-12 lat) i być może "rynkowym konsensusem" okaże się zjazd z rentownością najmu do wciąż godziwych 3-4%. Zwłaszcza jeśli alternatywą jest 0% na lokacie w banku.
Nie mówię, że ceny się utrzymają (więcej, myślę że prawdopodobnie zaczną spadać - ale nie byłbym do tego w 100% przekonany), ale
  • Odpowiedz
I jeśli zaliczasz nieruchomości do aktywów inwestycyjnych i mówisz, że emisja pieniądza spowoduje na nich inflację to czemu w tym samym czasie (czy nawet w przewidywalnej przyszłości) ceny nieruchomości mają maleć?


@sredni_szu: do tej pory drukowanie pieniądza na świecie nie wywołało długotrwałej inflacji. Uważam, że ta inflacja w mniejszym lub większym stopniu znajduje się w cenach wielu z tych instrumentów inwestycyjnych które wymieniłem.

Co do przyszłości, to większa szansa jest moim
  • Odpowiedz
XD

Taki długi wysryw, że aż dwa razy napiszę: XD XD

DEWELOPERZY BĘDĄ DOPŁACAĆ DO INTERESU, ŻEBY WYKOPOWE PRZEGRYWY KUPOWAŁY U NICH MIESZKANIA XD

Co za typ xD


@augusto-mises: jeżeli to jest jedyna merytoryczna odpowiedź, na którą Ciebie stać, to świadczy to źle o Tobie a nie o mnie.
  • Odpowiedz
@Annaroth: rosną ofertowe, bo co mają robić sprzedający, którzy się przyzwyczaili do rosnących cen? Wystawiają drogo, bo może jakiś jeleń się trafi i kupi drogo.
Niektórzy widzę mieli top bk z mojej prognozy ze spadków o 15-20% a tymczasem Emmerson Evaluation przedstawił raport, że ceny mogą spaść o 22%
Ale co oni tam mogą wiedzieć xD
  • Odpowiedz