Wpis z mikrobloga

@0caffe: Nowy php jest całkiem w porządku, niestety kupa kodu była pisana przez przypadkowych ludzi (bo kiedyś łatwo było) i powstał mit o gównianym języku.
  • Odpowiedz
@Noct: @ack: @zefj: @AlvarezCasarez: z racji ze zaburzyliscie mi światopogląd o robieniu stron to jaka jest alternatywa dla php i możecie podesłać przykład jakiejś strony opartej nie na php (chyba ze php nie używa się tylko do stron to nvm)

  • Odpowiedz
@Dumdeedum: sama "strona" bedzie wygladac identycznie. Phpowy backend mozesz zastapic wlasciwie czymkolwiek, kazdy jezyk ma do tego jakis framework czy inne narzedzia, z taka roznica, ze php to wlasciwie rozbudowany silnik szablonow html zaadaptowany do pisania logiki biznesowej, wiec najprosciej jest cokolwiek wypluc do przegladarki :) Z najpopularniejszych aktualnie stosowanych backendowych alternatyw, to nodejs (czyli srodowisko dla server-side jsa), java, python, c#, ruby, no sporo tego jest. No i teraz jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dumdeedum: ogólnie temat rozchodzi się o wydajność - php ma problem taki, że jest interpretowany a nie kompilowany, co prawda wyszły takie rzeczy jak phalcon, który kompiluje kod, ale w porównaniu do np Java, która jak rozgrzeje jvm to obsłuży dużo więcej req nie ma co porównywać. Z drugiej strony kod w php nie wymaga kompilacji więc fajniej się go klepie i testuje, jest mniej zasobożerny przez co tańszy w utrzymaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plushy: tak - wyleciało mi to (nie jestem devem php od 9 lat), ma również cache i można go dobrze optymalizować ale nadal wydajność req do be Java będzie większa (niestety bo nie lubię Java), ale jakieś funkcje serverless Java wygrywa pod względem szybkości.
  • Odpowiedz