Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
4.5 roku razem, ja 27, on 28, rok mieszkamy wspólnie. Pracujemy, zarabiamy na takim samym poziomie (5-6k na rękę, z perspektywą na dużo więcej za parę lat), jestem od niego niezależna finansowo, dbam o siebie (jestem szczupła, uprawiam sport, seksy są często), nie przeszkadzam mu w rozwoju swoich zainteresowań, wszystko między nami dobrze... A na ślub nie ma żadnych widoków :(

Każda nasza rozmowa o tym kończy się kłótnią albo obracaniem kota ogonem - to jeszcze za wcześnie, po co nam jak nie planujemy na razie dzieci, ślub nie jest gwarancją trwałości związku itd itp. Każda konserwacja na ten temat to prosta droga do kłótni, po której jest mi naprawdę ogromnie smutno, że z jakiegoś powodu nie jestem warta tego, żeby zdecydować się zapewnić o chęci spędzenia ze sobą reszty życia.

Dla niego to nieważne, dla mnie brak ślubu to życie w ciągłej niepewności. Nie wiem, co mam robić, niestety próby naprawdę spokojnej i rzeczowej rozmowy kończą się awanturą i tym, że "nie umiem dać sobie spokoju". Doradzcie coś, mirko.

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #mirabelkopomusz #slub

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee0fd24728c34cfab07ec26
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[================........................] 39% (92zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 275
@AnonimoweMirkoWyznania: czekaj, 4,5 roku razem i nigdy wcześniej nie poruszaliście tematu jak widzicie swoją przyszłość pod tym kątem? Dlaczego wcześniej o tym ze sobą nie porozmawialiście?

że z jakiegoś powodu nie jestem warta tego


@AnonimoweMirkoWyznania: to nie jest kwestia tego czy jesteś warta czy nie, ale może on ma inną wizję i nie widzi potrzeby ślubu? Tylko znowu wracamy do tego co napisałem wyżej.
@stefan_pmp Tak, mój kumpel też tak sądził. Dziewczyna zginęła w wypadku, co się pobujał z jej rodzicami o jej część majątku, to jego (a właściwie ich). O tym, że nawet nie mial nic do powiedzenia w sprawie pogrzebu ani nawet jakby chciał być kiedyś pochowany z nią, to nie wspomnę. Tak to jest jak się jest młodym, nawet testament w wielu przypadkach nie pomoże. A rodzinka partnera, to milutka do czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@szalonyonanista: Nie żartuję, dla dziewczyny jest to ważne. Dlaczego ważniejsze według Ciebie jest to co chce niebieski autorki? Albo się dogadają albo się rozstaną. To są fundamenty związku. Tak samo jak religia, podział finansów, podział obowiązków w domu, metody wychowawcze dzieci itp. Jeden z kilku większych filarów związku. Nie ma tutaj kompromisu. Albo ślub jest albo go nie ma.
a w moim świecie jeżeli kogoś się kocha to się robi dla niego coś co mu sprawi przyjemność


@bellazi: oczywiście zgadzam się, jak najbardziej, ale tematem jest kwestia ślubu o którym wcześniej nie było mowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@AnonimoweMirkoWyznania: Co zmieni papier w waszym życiu skoro już teraz się kochacie? Będziecie kochać mocniej?

Nic dziwnego, że niebieski nie chce się żenić, bo dla faceta małżeństwo to gra na zero lub ewentualną dużą stratę w razie rozwodu. Nawet podatku z tobą sobie nie zmniejszy skoro zarabiacie tyle samo.

A rozwodów obecnie z roku na rok coraz więcej, więc papierek i obrączki to jest żadna gwarancja trwałości związku.

Jesteś niezależna finansowo,
RudaDama: Takie rzeczy trzeba obgadać na początku, najlepiej w pierwszym roku związku. Jak ludzie mają inne oczekiwania co do związku, to nie ma sensu, żeby jedno zmuszało drugie do swojej wizji. Nawet jeśliby się zgodził na ślub, to naprawdę chciałabyś, żeby brał go z przymusu, a nie z własnego przekonania? Z drugiej strony szanuj siebie i nie rezygnuj z tego, czego sama chcesz tylko dlatego, że facet nie jest wystarczająco dojrzały,
@AnonimoweMirkoWyznania: niby ludzie wykształceni, ( a szczególnie różowa ) a nie potrafi zrozumieć że ślub dla faceta to w ciul niekorzystna umowa. Poza tym to duża przeszkoda w zerwaniu takiego związku, ale nie jest gwarantem jego trwania. Dodatkowo bez ślubu każdy wie że musi dbać o związek, a ślub zazwyczaj prowadzi do usadzenia Twojej tzipy na fotelu zagrażając czipsy i oglądając seriale. Znam związek w którym żona mu daje w trakcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: ale jakiej niepewności jak jesteś niezależna finansowo? Jak przestaniecie się kochać to tylko będzie wam rękę jak nie macie ślubu, bo ślub niczego nie zmieni. Lepiej zmień faceta niż zmuszaj tego do ślubu, bo będzie ci wypominał całe życie. Widocznie to nie ten. A znajdziesz na pewno takiego co jest rodzinny i ma takie samo podejście jak ty.