Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kieres: przyznam że nadal myślimy nad tym w jakiej cenie go sprzedawać. W UK jest za £4.50 + przesyłka, ale to byłoby 23 PLN. To chyba dużo, jak myślisz? Co byłoby rozsądne?
  • Odpowiedz
@silentpl: hmm, ciężko mi ocenić - wszystko zależy od kosztów produkcji. Szczerze mówiąc to wątpię, że ktoś da za sos dychę lub więcej. Szczególnie, że to na chwilę obecną totalnie nieznana marka.
  • Odpowiedz
@silentpl: a no i przesyłka. W polsce to pewnie 5-10 zł. Szczerze mówiąc wątpię, że ktoś kupi w ciemno przez neta.

Ale wpadłem w sumie na kozak opcję na promocję XD
Uderz może do pasibusa, niech przetestują ze swoimi burgerami - imo powinny łączyć się świetnie. Jak ludziom zasmakuje i poznają produkt, wtedy będzie szansa na rozpromowanie sosu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kieres: dzięki. Potrzeba nam dużo takich opinii aby ustalić optymalną cenę rynkową zanim ruszymy z ofertą do sklepów, bo te będą oczekiwały przynajmniej 50% ceny dla siebie.
  • Odpowiedz
@silentpl: Wydaję mi się, że 5-6 zł to taka optymalna cena, 8 zł ludzie mogą już traktować jako produkt premium, choć będzie to wciąż akceptowalny przedział. Ofc mówię teraz o sprzedaży stacjonarnej - w necie to w sumie wszystko kwestia rozpromowania. Mógłbyś spróbować nawiązać współpracę z Kuchnią Kwasiora - taki kanał z yt. Pasuje mi na twarz produktu XD
  • Odpowiedz