Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #internet
Elo, założyli mi wczoraj światłowód od #orange i postanowiłem że chcę pokryć zasięgiem piwnicę i część ogrodu.
Mam netgear'a N300 i mam zamiar połączyć to z modemem od światłowodu, jednak podczas próby na krótkim kablu ethernet ale zamiast 315 mbps speedtest pokazuje 45 mbps a sam modem wspomniany router powinien obsłużyć do 300mbps( ͡° ʖ̯ ͡°).
Nie jestem taki techniczny żeby wiedzieć o co biega więc powiedzcie mi czy jest coś namotane na kabelkach przy RJ45, czy może jakieś porty pootwierać muszę?
Btw długość kabla nie ma znaczenia prawda?
  • 5
@SHOGOKI: Podaj dokladny model, na Netgear N300 wyskakuje access point/router i repeater.
Generalnie strzelam, ze ten twoj netgear ma port 100mbs co od razu ogranicza transfer (funbox orange ma port 1000mbs), dodatkowo tylko wifi 2,4ghz, wiec przez zaklocenia predkosc jeszcze dodatkowo spada. Router orange ma wifi w 5ghz/ac na dodatek z 4 antenami wiec z nowym laptopem czy smartfonem i 600mbs bys wyciagnal.
Dobry kabel cat5e i wyzszych powinien dzialac do
@SHOGOKI: Co ty pieprzysz? 300mbs to jest maksymalna wartosc wifi, w praktyce musisz podzielic ta wartosc na polowe, minus zaklocenia i odleglosc, jesli wyjdzie 100mbs obok routera to bedzie dobrze, w praktyce moze wyjsc mniej.
Cos takiego?
https://www.x-kom.pl/p/55494-router-netgear-wnr3500l-v2-80211n-300mb-s-open-source-usb.html
Jesli tak i nawet jest port gigowy, pozycz od kogos router ktory obsluguje 5ghz ac a nie tylko 2,4ghz/n i dopiero wtedy mozesz sprawdzac. Problem jest z wydajnoscia i zakloceniami wifi na 2,4ghz