Wpis z mikrobloga

Jestem zwykłym kilkaczem w kąkuter. Mamy jedna panią od sprzątania, z którą się mijam z 10 razy dziennie. Powiedziałam, żebyśmy na ty przeszły, skoro razem pracujemy. A ta się zawstydziła, że woli nie, bo tu tylko sprząta. Co to kurła za podział na kasty? Kiedyś nasyfilam błotem to poszłam do niej po zmiotkę. Musiałam jej wyrwać ją prawie że z rąk, bo to jej praca i jak to tak sama chce o.O #pracbaza
  • 109
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: Dobry Ziomuś jesteś :)
Też tego nie czaję, a zwłaszcza poczucia wyższości "umysłowych" -w obecnej firmie tak nie mam, ale w poprzedniej bywało, że "coś tam manager" od klikania w excela za 3k czuł się ważniejszy i wydawał polecenia sprzątaczkom w kuchni albo pracownicy mieli za daleko, żeby włożyć kubek do zmywarki i zlew był wiecznie zawalony, a potem pani sprzątaczka musiała to ogarniać..
Generalnie jeśli chodzi o "menedżment" to
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: Jestem wysoki, mam prezencje, kulturę osobista i kiedy chodziłem do pracy miedzy 7-8, to panowie z ochrony i sprzątaczki chętnie mi mówiły dzień dobry jako pierwsi, bo myśleli, ze klikam komputery tylko. xD Później gdy chodziłem w systemie zmianowym, 6-14 i 14-22, to już po pewnym czasie byłem traktowany jak powietrze.
  • Odpowiedz
@mus_tang: Cooooo to nasz niezle w bani po tym korpo. Jak to sie dzieje ze moge traktowac ludzi na rowno, gadam ze sprzataczka za 2k miesiac i milionerem 2k na godzine na ty, zawsze sam inicjuje zebysmy nie #!$%@? sie w kocopoly z panowaniem. I co, gowno, wszyscy happy nikt nie ma problemu a atmosfera lepsza
  • Odpowiedz
@dziecielinapala nie, sprzątaczka ma tylko sprzątać - jak zacznie robić więcej, albo ktoś zacznie ja wyręczać to szybko zostanie zwolniona - takie niestety jest świat

Mozna być miłym - ale każdy ma swoje kompetencje
  • Odpowiedz
@dziecielinapala to nadal to samo - jeśli ktoś zobaczy, że sprzątasz sama to ona też może mieć nieprzyjemności ;/

Przerabiałem to. Chciałem być miły i pomocny - a koniec końców to sprzątaczka miała potem rozmowę z szefem..
  • Odpowiedz
  • 9
@dziecielinapala miałam podobnie z ulubioną panią sprzątającą w szkole. Pracuje w szkole gdzie większość nauczycielek sra wyżej niż dupe ma i po zaproponowaniu widać, że się ucieszyła, że ktoś ją ludzko potraktował ale stwierdziła, że nie wypada. Dostałam przynajmniej profit w postaci pierwszeństwa w kserowaniu kart pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz