Wpis z mikrobloga

Popełniłem na szybko piękny szkic. Aby zobrazować wykonanie wentylacji w moim poddaszu. Nawiewniki w oknach są, ale właśnie nie ma wyciągu powietrza. Wiec myślę by się przebić do drugiego pomieszczenia i pociągnąć tam rure wentylacyjną. Wentylator dam przy samym koncu, co by zmniejszyć hałas w moim pomieszczeniu. Myślałem nad turbowentem, ale wentylator chyba będzie lepszym rozwiązaniem.

Jak myślicie zda to swoja rolę??

#budownictwo
#budujzwykopem #remontujzwykopem #dom #budowadomu #wentylacja
Pobierz Wasky - Popełniłem na szybko piękny szkic. Aby zobrazować wykonanie wentylacji w moim...
źródło: comment_1591770542r5XOryqzTiEYQhC0aRgQTy.jpg
  • 5
Nawiewniki w oknach są, ale właśnie nie ma wyciągu powietrza.


@Wasky: w sensie, że nie masz komina?
Nawiewniki/nawietrzniki się daje by komin mógł działać. Oczywiście efekt końcowy jest daleki od idealnego.
Robiąc to co na rysunku będziesz miał oczywiście przepływ powietrza. Prawdopodobnie wejdzie ono przez nawiewniki i wyjdzie tymże wentylatorem.
W zimie jednakże będzie bardzo wychładzać pomieszczenie, dlatego w tym okresie zazwyczaj zamykamy szczelnie domy i się kisimy aby zimno nie
@Wasky wg mnie będzie ok, ja mam to podobnie rozwiązane. Trzeba pamiętać o tym, żeby rura była ocieplana, bo inaczej efektywność będzie niższa oraz będą spływały skropliny.
@ksiak: @boso: https://allegro.pl/oferta/przewod-izolowany-termoflex-rura-spiro-125-5-atest-6321787452 coś takiego chcę kupić. Więc rura jest zaizolowana. Też masz 125 czy może większa średnice?? wentylator chcę kupić taki opis odnośnika czyli wydajność od 70-100m3/h plus straty na długości przewodu, więc pewnie wyjdzie połowo mniej.

A tak w skrócie dlaczego chcę wentylacje na poddaszu. Bo np pomimo otwartych w nocy 4 okien dachowych. Ciężko w nocy schłodzić wysokie poddasze. Więc może mechaniczne wywiewanie przyśpieszy ten efekt.
@Wasky rura będzie ok, ważne żeby była docieplona aż do połaci dachowej a nie była np. nakładana na zwykłą rurę pcv.
Wentylator mam prawie identyczny, tylko bez dwubiegu, średnica wewnętrzna spiro to u mnie 100.
Ja mam tak rozwiązany wyciąg z pralni i łazienki na poddaszu i zdaje to egzamin. W pralni dodatkowo zrobiłem dołożyłem sterownik z higrometrem, też firmy vents.