Wpis z mikrobloga

Montaż drogo ciebie wyniósł?


@perrod: kilka lat temu pracowalem w firmie montujacej klimy i wentylacje. Co mnie zdziwilo ze do mieszkania jak chcesz miec chlodnice w 2 pomieszczeniach to bardziej sie finansowo oplaci kupic 2 oddzielne zestawy (agregat+chlodnica) niz multisplita (1 agregat i do 4 chlodnic). Dosc zdziwiony bylem
a przenosny to rzeczywiscie jest porazka
  • Odpowiedz
@perrod: jesli to Twoje mieszkanie, to bież splita. Przecież klimatyzator przenośny, wymaga wystawienia rury za okno... które musi być otwarte... you do the math!
  • Odpowiedz
@gorzki99: mieszkanie jest małe z 35 metrów, przenośny nie da rady? Jakie są koszty montażu i jak wygląda później eksploatacja? Zwykły przenośny w markecie widziałem juz za 1,2 tys
  • Odpowiedz
@perrod: uszy ci odpadną od hałasu sprężarki, nerwy ci puszczą od opróżniania zbiornika na skropliny co 2 godziny, a temperaturę zbijesz o 3 stopnie i to też nie w całym pomieszczeniu xD

Takie to mam doświadczenie z klimatyzatorami
  • Odpowiedz
mieszkanie jest małe z 35 metrów, przenośny nie da rady? Jakie są koszty montażu i jak wygląda później eksploatacja? Zwykły przenośny w markecie widziałem juz za 1,2 tys


@perrod: serio to nie zadziala

Jak pisalem w branzy robilem kilka ladnych lat temu wiec "wypadlem" z obiegu.
do 35m2 powinien wystarczyc 3,5kW (chociaz lepiej byloby miec rezerwe) koszt na szybko jak sprawdzilem to jakies 3,5k (moze jest gdzies taniej). Czasem mozesz znalezc
  • Odpowiedz
skoro #!$%@? powietrze zaciągnięte z pokoju na zewnątrz to musi zaciągać skądś nowe.


@StanislawAniol: montowalismy raz klime u klienta-kawalerka jakies +/- 20-25m2 ale chcial klime to "nasz klient nasz pan". I moj przodowy na koniec wyskakuje z tekstem do klienta:
"Wie pan co? Normalnie jak chodzi klima to nie powinno sie otwierac okien ale proponuje co jakis czas otworzyc zeby wymienic powietrze" :P
  • Odpowiedz
@perrod: a i zanim sie skaplem to juz nie moge edytowac-jest taka zasada ze klime sie kupuje w zime/jesien/wczesna wiosna-wted jest taniej bo w branzy jest zastoj i czesto sa promocje zeby cokolwiek sprzedac. W lato potrafi byc najdrozej
  • Odpowiedz