Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak spora część z was ale ja uważam że ten koncept chłodzenia nvidii to

jakieś nieporozumienie.

Widzę że youtube i techeksperci eksplodowali w ekstazie widząc te leaki.

Ja uważam że projekt tej karty i jej design termiczny negują aspekt dynamicznego rozwoju rynku itx których litrarz sięga do 20l/25l
Producenci jak NZXT, M2, Thermaltake itd używali i nadal używają referencyjnych kart nvidii by prezentować możliwości swoich nowych produktów w kwesti "pakowności"

Ten design karty od Nvidii wydaje się kompletnie temu zaprzeczać, nie tylko z perspektywy wielkosci samej karty ale także jej designu który zaprzecza logice.
Nikt nie montuje wiatraków na wentylatorach w konfiguracji Push - Push po obu stronach radiatora, ponieważ ruinuje to wydajność i zaburza przepływ powietrza w radiatorze.
Corsair spróbował tego ze swoim nowym coolerem i wiadomo jak to sie dla nich skończyło. - najgorzej recenzowany produkt w ostatnich latach dla tej firmy.

przy takiej konfiguracji wiatraków musi być wyraźne odseparowanie kanałów przepływu powietrza w innym wypadku dojdzie do turbulencji wewnątrz karty i chłodzenie będzie zerowe.

Pomijam już aspekt tego że karta może być dłuższa od referencyjnej pozycji obecnych 2080/2080Super kart.

Plus jak wspomniał techradar, ta karta nie wygląda jakby była zrobiona przez Nvidie patrząc na ich linie stylistyczną w ostatnich latach.

Co myślicie?

#pcmasterrace #nvidia #kartygraficzne
Shewie - Nie wiem jak spora część z was ale ja uważam że ten koncept chłodzenia nvidi...

źródło: comment_1591703621rJHc2EGYVYhQ0kHvwwuNuu.jpg

Pobierz

Design chłodzenia karty

  • Uważam że wiarygodny design. 24.5% (13)
  • Jeden z testowanych konceptów (ale nie finalny) 32.1% (17)
  • Andrzej to jebnie (fake) 43.4% (23)

Oddanych głosów: 53

  • 10
Już Aorus miał lepszy pomysł na obracanie się wiatraków w przeciwnych kierunkach co tworzyło odpowiednią wentylację poprzez dobrą cyrkulację powietrzem


@Curus_Bachleda: wszyscy poszli w tym kierunku
MSI, GIGABYTE, Galax gdzie środkowy wiatrak lub któryś z wiatraków obraca się z inną prędkością lub w przeciwnym kierunku by zoptymalizować airflow.

Nawet Apple w pieprzonym nowym Macu wyszli z tego samego założenia, żaden z tych nowych zaawansowanych wiatraków nie kręci się z tą samą