Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak zakup Pendolino za 2.6 miliarda złotych (łącznie z umową serwisową) był wielką aferą i "marnowaniem pieniędzy"?

Cóż to była za rozrzutność wtedy - inwestycja w Polską infrastrukturę, która posłuży nam 20+ lat.

A teraz? Teraz Duda ogłasza "bon turystyczny", który będzie nas kosztował 3 miliardy złotych - tylko na ten jeden rok.

Najwyraźniej pod rządami PiS Polska tak się wzbogaciła, że te 3 miliardy dla nas to jak splunąć. ¯\_(ツ)_/¯

#neuropa #polska #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
rzep - Pamiętacie jak zakup Pendolino za 2.6 miliarda złotych (łącznie z umową serwis...

źródło: comment_1591687333nKZKGfYpzml2ycFO9Ewsjf.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@rzep: Za Pendolino warte 2,6 miliarda mogę sobie zrobić trasę Gdynia - Kraków poniżej 6 godzin, a za bon turystyczny to ja się mogę jedynie #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 446
@rzep: sam uważałem w tamtej chwili, że to źle wydane pieniądze. Byłem młody i głupi, ale widać do prawdy należy dojrzeć.
Z tego miejsca pragnę przeprosić za swoje glosowanie w 2015.
  • Odpowiedz
@rzep Nadal nie jestem pewien, czy Pendolino to w 100% słuszna inwestycja i czy nie można było lepiej tej kasy wydać, ale do tego co #!$%@? PiS to to nawet nie ma podejścia.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: @sssabae: Pendolino to była bardzo dobra inwestycja. Polska jest idealnym krajem pod infrastrukturę kolejową - duży, płaski teren.

My powinniśmy śmigać pociągami wszędzie - Kraków-Gdańsk to my powinna być trasa na 4 godziny docelowo.

Pendolino to po prostu był piękny przykład propagandy i kłamstw, gdzie politycznie próbowano ten projekt przedstawić jako
  • Odpowiedz
@rzep Co do inwestycji w kolej to bez wątpienia tak. Miałem na myśli sam typ pociągu.
Dzięki za link do znaleziska, chyba sam też łyknąłem trochę propagandy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Albo niech chociaż chleb, na skutek galopującej inflacji, zdrożeje do 100 złotych. Cokolwiek. Bo jednak wrzucanie w znaleziska memów o Wenezueli+ to trochę za mało.


@Poro6niec: rekordowe ceny w sklepach rozumiem że też nie są argumentem?
  • Odpowiedz
@rzep: mała różnica jest w tym ze pendolino to pieniądze wyprowadzone za granicę, a 3mld na bony do wydania w polskich osrodkach turystycznych, częściowo wrócą do budzetu i przy okazji ożywią zamrożoną pandemia gałąź gospodarki.
  • Odpowiedz
mała różnica jest w tym ze pendolino to pieniądze wyprowadzone za granicę, a 3mld na bony do wydania w polskich osrodkach turystycznych, częściowo wrócą do budzetu i przy okazji ożywią zamrożoną pandemia gałąź gospodarki.


@YodaMonster: 1.1 miliarda złotych z tych 2.6 zostało wydane na utrzymanie i bazę serwisową w Polsce. Baza została wybudowana przez polskich pracowników i pracują w niej też Polacy.

Dodatkowo sam Alstom ma fabrykę w Chorzowie,
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia dlaczego według ciebie pendolino to taka świetna inwestycja.


@prnppp: Bo Polska potrzebuje szybkich i komfortowych pociągów, które mogą konkurować nie tylko z samochodami, ale także samolotami.
  • Odpowiedz
@rzep: to może tak uczciwie otaguj #kolej żeby dowiedzieć sie dlaczego lepszy jest tańszy Husarz z zestawem bardziej komfortowych bezprzedziałówek niz okrojony dziobak bez wychylnych wózków wprowadzony na dobrą sprawę raptem w 2 kierunkach dostępny może dla 20% podróżnych
  • Odpowiedz