Wpis z mikrobloga

@i-kamieni-kupa:

"Polska ma miliony ton zapasu węgla. PGE kupiło węgiel z Kolumbii: dlaczego?"

A węgiel w taczkach od ruska tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


"W 2020 r. Polska weszła z rezerwą węgla na poziomie około 12 mln ton. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin (PiS) obiecywał wtedy, że spółki Skarbu Państwa nie będą kupowały już surowca zagranicznego. Tymczasem 20 kwietnia br. Port Północny w Gdańsku opuścił największy masowiec,
@i-kamieni-kupa: Jakiś czas temu ludzie twierdzili że samochody są złe i sprzeczne z naturą.
Chcesz to sobie oddychaj chmurą spalin od węgla każdej zimy.
Elektrownie węglowe u nas nie są ani proste ani tanie.
Nie wiem skąd argument że elektrownie wodne są "dobre jako dodatek" w Szwecji stanowią podstawę systemu, w DK z OZE produkują już 40% zapotrzebowania z wiatru, w UK energia z węgla to obecnie już tylko mniej niż
@zalogowany_jako: Ty chyba nie rozumiesz wywodu. Ja nie piszę "zamknąć już w #!$%@?" ja pisze "zamknąć w #!$%@?"
Najpierw trzeba ogarnąć alternatywę.
Węgiel po 500$ jest nierealny, na światowych rynkach kosztuje 50$ za tonę a świat odchodzi od węgla więc jego cena regularnie spada. Największy importer węgla Chiny zamyka swoje elektrownie węglowe i przechodzi na OZE jak reszta świata. Przemysł też odchodzi o węgla, Chińskie huty stawiają elektryczne piece indukcyjne a