Wpis z mikrobloga

Szukam HT do traila, przeglądam zarówno polskie jak i zachodnie sklepy i wszystko niedostępne. Dartmoor, NS, Nuke Proof, Marin - brak wszystkiego co mnie interesuje. Jeśli cokolwiek się ostało to najmniejsze rozmiary, poza tym na stanie są tylko rowery dużych producentów a i to też pojedyncze sztuki.

Zastanawiam się czy strumyczek rowerów płynący od producentów do sklepów wysechł z powodu epidemii czy może to normalna sytuacja, że nic w sklepach nie ma np. o tej porze roku? Macie może jakieś info z branży? Co robić? Jak żyć?

#rower #mtb #kiciochpyta
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stashqo: 2 lata temu lokalny sklep mnie pozytywnie zaskoczył. Nie było nigdzie horneta pro, velo kazalo czekać od marca do lipca. Lokalny sklep jakimś cudem w maju mi go zalatwil. Velo i rowerowy.com w między czasie anulowaly zamowienie
@rzynier: @krabozwierz: Zapytałem w sklepie 7anna - głównego dystrybutora NS-a o interesujący mnie model oraz generalnie o rowery NS i otrzymałem taką odpowiedź:

Rowery zostały wyprzedane, w tym również Eccentric Cromo. Nie spodziewamy się już dostawy tego modelu.


Rozpytam się jeszcze u pozostałych producentów.
@Stashqo: teraz nic nie kupisz, ja w tamtym miesiącu kupiłem freeride 180mm skoku zamiast enduro 160mm bo zwyczajnie się wyprzedały. Nie polecam NS bikes, wysyłasz rower na serwis i czekasz minimum miesiąc przy tym lubią odrzucić gwarancję za najmniejsza pierdołę zmienioną w rowerze a ich tańsze modele lubią sobie pęknąć. Po drugiej stronie jest dartmoor z którym nigdy nie miałem problemów i klienta nie traktują jak petenta.
@Baccon: Ciekawe info o NS, mi bardzo poleca kolega, który jeździ snabbem 150, poszukam jeszcze opinii. Sam też dużo słyszałem o "pancerności" ram Dartmoora, ale chyba się nie przekonam bo po prostu nic na rynku nie ma a nowego roweru potrzebuję na zaraz ¯\_(ツ)_/¯
@Stashqo: snabb to bardzo dobry rower. Tylko, że w cenie gołego snabba kupisz canyona z 7 latami gwarancji na ramę i kompletem kluczy i pompką do amortyzatorów w zestawie. NS ma chore ceny za to co sprzedaje. Pękające dartmoory to stare dzieje plus dzieciarnia katująca "slopestyle" na enduro. Ale i tak nie dostaniesz darta bo go nie ma, chyba tylko używki Ci zostają. PS. Ja mam bardzo dobrze udokumentowane to co