Wpis z mikrobloga

Tyle tutaj piszecie o różnicach pomiędzy TVP, TVN i Polsatem, że aż sam postanowiłem to sprawdzić. Obejrzałem wiadomości z ostatnich kilku dni dla wszystkich stacji i widzę w tym dużo przesady. Jest przecież wiele podobieństw.
Weźmy sobie choćby najważniejszy ostatnio problem: tutaj obie stacje solidarnie informują o tym codziennie. Na wszystkich kanałach można się dowiedzieć, że jest kiepsko, chociaż nawet nie znamy prawdziwej skali problemu. A najgorsze, że jeśli nie zachowamy się odpowiednio, to prawdziwa katastrofa dopiero się zacznie za jakiś czas i może doprowadzić Polskę na skraj przepaści.
Jedyna różnica to w nazwie. Wg Polsatu to wirus, wg TVNu to pandemia, a wg TVP to Trzaskowski.
#tvpis #heheszki #bekazpisu #neuropa
  • 9
@venomik: Co do wykorzystywania publicznych pieniędzy do propagandy. Warto pooglądać w warszawie w tramwajach itd. Peany na cześć (kiedyś Waltz) teraz pewnie Trzaskowskiego.

Jest to oczywiście część informacyjna, ale pamiętam jak przed wyborami ciągle coś leciało ;)
@haabero: Nie jeżdżę już komunikacją. Popatrz sobie na te ekrany w tramwajach. Tu sadzenie drzew , tam coś otwarte. W zasadzie to nie wiem na ile to informacje a na ile "sukcesy" rządzących miastem. Taka subtelniejsza propaganda sukcesu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@jakubz: komunikacja jest własnością miasta i o tym mieście informuje. I nie ma tam "MASZ WSPANIAŁY PREZYDENT TYMI RENCOMA SADZIŁ DĘBY JAK MEZCZYZNA MĄŻ STANU BRAWA" tylko raczej "w tym roku posadziliśmy xxx drzew w xx miejscach". Już nie przesadzajmy z tą propagandą. I wydaje mi się (chociaż ręki sobie uciąć nie dam bo nie zwracałem nigdy uwagi na te ekramy) że o ewentualnych wypadkach, protestach itp sytuacjach które mają wpływ
@jakubz: Bo ludzie nie wiedzą co się w ich mieście dzieje i na co ich podatki idą. Słyszą tylko o samych negatywnych akcjach. Podobnie jest z tablicami o inwestycjach z unijnych funduszy - aby ludzie widzieli w Europie jak dużo wszędzie tych inwestycji jest.