Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z "cudownym" routerem od UPC (pic rel). Pomijając wszystkie inne wady tego dziadostwa, to ostatnio kopiowałem sporo danych na NAS'a ~1TB. O ile po kablu (komputer i NAS) leci względnie spoko (80-100MB/s) to w przypadku połączenia samego komputera po WiFi ac (NAS dalej po kablu) to jest katastrofa (~1MB/s). Testowałem zarówno na sieci 2,4 i 5GHz jest to samo. Komputer pokazuje prędkość połączenia po wifi na 433Mbit/s. Jeśli chodzi o samego neta to speedtest pokazuje prawidłową wartość, więc problem jest w przesyłaniu danych wifi<->LAN. Wie ktoś co może być powodem? #komputery #siecikomputerowe #sieci #upc #wifi
Pobierz electroN - Mircy, mam problem z "cudownym" routerem od UPC (pic rel). Pomijając wszys...
źródło: comment_1591392501phCulVWzQ4RUkgb59wADUE.jpg
  • 5
@electroN: Predkosci wifi 433Mbs jest tylko teoretycznie, dobrze jesli uzyskasz chociaz w polowie, na 2,4 ghz bedzie mniej. Czy speedtesty, inne transfery po wifi dzialaja? Mozesz srpobowac zmieniac kanaly i podpiac inny router, wylaczyc wifi na tym od UPC i zobaczyc jak sie zachowana nas i klient z innym zrodlem wifi.
@electroN: jeżeli to są duże ilości małych plików, to niestety przez wifi odczujesz sporą utratę prędkości. Zrób testowo przesył jednego dużego pliku o rozmiarze paru gigabajtów, następnie spróbuj z folderem zawierającym kilka tysięcy małych plików o takim samym sumarycznym rozmiarze.
@krzywy_kanister @kwitnaca-wisnia:
Testowałem z dwóch komputerów na NASa jeden plik 8GB i leci ok 1MB/s, to samo pomiędzy tymi komputerami. Wygląda na to że to wina tego dziadostwa od UPC bo wygoglowałem że była jakaś aktualizacja softu i teraz jest kupa. Muszę w takim razie kupić jakiś dobry router.