Wpis z mikrobloga

Siema, mam taką sytuację w pracy, którą nie wiem czy dobrze oceniam. Otóż pracuję w małym, 3-osobowym teamie, gdzie wszyscy są na dokładnie tym samym stanowisku + manager. 1 czerwca dostałam maila z informacją, że moje koleżanki z pracy są na 100% płatnym furlough do końca miesiąca. Mało tego, od lipca wchodzi flexible furlough, na który kwalifikują się wyłącznie ci przebywajacy juz wcześniej na furlough przynajmniej przez 3 tygodnie przed końcem czerwca. Od lipca nie można dodawać nowych osób na furlough. Oznacza to, że ja mam pracować non stop, kiedy moje koleżanki najpierw mają miesiąc wolny, a od lipca będą prawdopodobnie chodzić sobie w kratkę.
Menager swoją decyzję motywuje tym, że ja mogę chodzić do pracy z buta, bo mam blisko, a one nie xD (co swoją drogą jest nieprawdą, bo jedna z nich ma bliżej, ale mogę się mylić, mogła się przeprowadzić i ja nie muszę o tym wiedzieć).
Zaczęłam kręcić inbę, że to nierówne traktowanie.
Myślicie, że słusznie? Czy jednak argument menago może ktoś uznać za legitny?
#uk
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elementyzaskoczenia: właśnie żaden key worker! Robię w researchu i zbieram próbki dla badań klinicznych, za co nieźle płacą bankowi tkanek. No i dziś i wczoraj byłam kompletnie sama w całym budynku laboratoriów. Ani żywej duszy, wszystko pozamykane, a ja mam pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°) No jakieś jaja, jakbym tam zemdlała to by mnie znaleźli może za tydzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czoko: sory ale wydaje mi się ze nie masz co się kłócić. Firma decyduje kogo potrzebują a kogo nie, skoro tamte dostały furlough to tyle w temacie, widocznie chcą żebyś ty pracowała. Rozumiem ze możesz czuć że to nie fair ale właściwie nie masz żadnych podstaw do robienia imby
  • Odpowiedz
@czoko to trochę słabo macie z bezpieczeństwem w labie, bo u nas to jak się jest samemu to trzeba być na krótkofalówce z kimś inaczej nie można pracować. A co do twoich rozterek, to jest to kilka miesięcy więcej do twojego doświadczenia i jeżeli jesteś w stanie pracować za trzy osoby to gratuluję bo być może koleżanką załatwiłaś zwolnienie
  • Odpowiedz