Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: obecnym trendem jest tzw. full ice, przynajmniej tak mnie uczyli na ostatnim spotkaniu z Pernod Ricard. Lodu do szczytu szkła!
  • Odpowiedz
@cybulion @MG78 nie mam biedry, mieszkam na wyspie w norwegii i nie ma tu monopolowego, piwo 4.7max w sklepie i mini wodki do ciasta co najwyżej. Żona niechętna jest do picia alko, kiedyś przy okazji otworzyliśmy prosecco, ona wypiła 2 koktajle z aperolem a ja dokończyłem butelkę wina, i tak to stoi reszta tego czerwonego z 2 mce w lodówce, dlatego myślałem że ktoś podrzuci jakieś inne zastosowanie.
  • Odpowiedz
@MG78: Robiłem ostatnio Pina Colade dokładnie wg twojego przepisu i koniec końców wyszła okropna. Nie miała smaku, konsystencja powodowała odruch wymiotny, najpewniej przez śmietankę kokosową, generalnie słaba bardzo. Musiałem ratować to toną Malibu i Bailey'sa, żeby było dobre. Powinienem już wiedzieć, że randomowe przepisy DIY są zazwyczaj kiepskie.
  • Odpowiedz
@LolsLols: Ale to nie jest randomowy przepis DIY, Malibu jest raczej wariacją w Pina Coladzie niż odwrotnie. Co było dokładnie nie tak?
  • Odpowiedz
@MG78: Tak jak napisałem - konsystencja była naprawdę okropna, przypominała mocno zbitego gluta który rozpuszcza się w ustach. Brak smaku, chociaż w sumie może był wyczuwalny taki cierpki, nieprzyjemny, jakby sok z ananasa zdominowany przez coś bardzo gorzkiego (rum?). Dokładnie pilnowałem żeby mililitry się zgadzały, lód blendowany itd.
  • Odpowiedz
@LolsLols Ty patrz, a ja ostatnio robiłem dokładnie z tego samego przepisu dla 7 osób w tym jedna w wersji bez alkoholu, i była tak obrzydliwa, że nie nadążałem z robieniem kolejnych porcji.

Weź czas pod uwagę, że ty też mogłeś coś #!$%@?ć. Może #!$%@? ananas, przeterminowana śmietanka kokosowa, a może po prostu coś spaprałeś na etapie robienia?
  • Odpowiedz
@SpalonyHeretyk: No patrz, to w zamyśle też miało być dla znajomych którzy akurat przyszli, na szczęście zrobiłem najpierw 1 porcje zamiast paru. Każdy kto spróbował powiedział że okropne. Składniki były kupione godzinę wcześniej, specjalnie (!) pojechałem do sklepu bo mi się przepis spodobał. A robiłem mając obok odpalony filmik, wszystko 1:1.
  • Odpowiedz
@MG78: Biały Bacardi, ten sam który był na filmiku. Sok z ananasa był świeży, taki w mniejszych szklanych butelkach. Ogólnie to bardziej mi przeszkadzał brak smaku niż to że nie był słodki. Taki mdły, cierpki, no niezbyt to smaczne.
  • Odpowiedz
@LolsLols: A piłeś wcześniej Pina Coladę? Może po prostu to drink, który nie wpada w twoje gusta?

Takie Negroni, które jest jednym z najpopularniejszych drinków świata dla wielu będzie okropne nawet zrobione z najlepszych składników bo po prostu mają inne preferencje smakowe
  • Odpowiedz
@MG78: Piłem, wielokrotnie, zarówno w barach jak i na imprezach i zawsze było smaczne, mniej lub bardziej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie że na ciebie najeżdżam, może po prostu ten przepis jest taki, że mi nie podpasował :/
  • Odpowiedz