Wpis z mikrobloga

biali zyja jak paczki w masle, bo na to ciężko pracują.


@RozbrykanyKartofelek: Co za absolutna bzdura. White privilege polega na tym, że biali są odpowiednio postrzegani, mimo, że nie ma na to żadnych podstaw. Na ten przywilej nikt nie zapracował - to po prostu efekt kultury dyskryminacji, która przecież działała od wielu wieków.

150 lat temu zniesiono podział na gorszych i lepszych. Nie ma w prawie kar dla czarnego i
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Dla mnie w alllivesmatter chodzi o to, że człowiek traci życie niezależnie od koloru skóry (ba, statystyki wręcz pokazują że to częściej czarny jest agresorem), że wielu ludzi doświadcza dyskryminacji (również biali) i bynajmniej nie chodzi tylko o kolor skóry ale o wzrost, wygląd, wykształcenie, zarobki... skupiając się na samym kolorze skóry w przypadku gdy nie ma już systemowego rasizmu (a wręcz jest, tylko w drugą stronę) pogłębia się
  • Odpowiedz
@petrodolan: Ale tutaj chodzi o używanie "All Lives Matter" jako odpowiedzi na "Black Lives Matter". BLM jest szczególnym przypadkiem ALM, zgodziłbyś się? I teksty w stylu "ale przecież all lives matter" to deprecjonowanie BLM.

skupiając się na samym kolorze skóry w przypadku gdy nie ma już systemowego rasizmu


@petrodolan: Systemowy rasizm nadal istnieje - czarni dostają większe wyroki niż biali w USA, za te same przestępstwa. Policja też
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: bo BLM to skupianie się właśnie na podziałach, czemu nie można walczyć z dyskryminacją czarnych z pozytywnym inkluzywnym hasłem jak alllivesmatter? Oglądałeś sytuacje z protestów i do czego dochodzi pod sztandarem BLM i ich haseł? Zgadzasz się z tym?

Systemowy rasizm nadal istnieje - czarni dostają większe wyroki niż biali w USA, za te same przestępstwa. Policja też jest częścią systemu


@johny-kalesonny: myślę że jestem w stanie
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny bez sensu Bo białych w ten sposób więcej ginie w usa gdzie ta awantura trwa. To w twoim przykładzie powinni przy stole siedzieć też inni niż bob bez jedzenia i to w przeważającej liczbie.
Pomijając już że.to co znaczy deserves food, akurat jedzenie nie jest prawem że idziesz do sklepu je bierzesz tylko musisz wykonać jakąś aktywność żeby je dostać.
  • Odpowiedz
Ale skoro czarni nie są jednorodną grupą (słusznie), to co nam z informacji, że są odpowiedzialni za 50% procent morderstw w Stanach? W Polsce biali są odpowiedzialni za (strzelam) 99%


@johny-kalesonny: stanowią tylko 12% populacji. popełniają też najwięcej przestępstw procentowo ze wszystkich grup etnicznych jakie się wyróżnia w stanach https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_crime_in_the_United_States To że popełniają przestępstwa częściej sprawia, że częściej są w konflikcie z policją. to istotnie zmienia statystyki brutalności policji.
  • Odpowiedz
bo BLM to skupianie się właśnie na podziałach, czemu nie można walczyć z dyskryminacją czarnych z pozytywnym inkluzywnym hasłem jak alllivesmatter?


@petrodolan: No bo wydaje mi się, że takie akcje są nieskuteczne. Nie dotyczą niczego konkretnego. BLM dotyczy konkretnie sytuacji czarnych, tak samo jak feminizm dotyczy konkretnie sytuacji kobiet, a ruchy emancypacyjne LGBT - osób LGBT. Takie działania przynoszą efekt, bo są skonkretyzowane. Wszystkie te działania w teorii są w obrębie ALM, więc nie ma żadnego sensu, by je krytykować przez to, że mają konkretną wizję.

(poczynając od punktów za kolor skóry w rekrutacji na wszelkiego rodzaju instytucje, również do
  • Odpowiedz
stanowią tylko 12% populacji. popełniają też najwięcej przestępstw procentowo ze wszystkich grup etnicznych jakie się wyróżnia w stanach https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_crime_in_the_United_States To że popełniają przestępstwa częściej sprawia, że częściej są w konflikcie z policją. to istotnie zmienia statystyki brutalności policji.


@Fingal: No ale nie są homogeniczną grupą ludzi, więc to przecież nieistotne, prawda? Czy jednak są homogeniczną grupą ludzi i pigment skóry w magiczny sposób sprawia, że popełnia się więcej przestępstw?
  • Odpowiedz
@pepejewishfrog: No właśnie nigdzie nie jest powiedziane, że jest czarny. Tylko rasiści widzą to, co chcą widzieć - murzyna robiącego zadymę. A Bob w tym przykładzie może być typowym białasem, który nie dostał jedzonka i drze p---ę o dyskryminacji mężczyzn, prawda?
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny i @ziomale

1. Czy bob ma swoje jak reszta czy chce ich?
2. Reszta mowi że wszystkim sie należy i ma racje. Jemu też o ile na nie zarobił.
3. Z jakiego powodu bob oczekuje że ktoś mu da?
4. W życiu nie ma nic za darmo i każdy otrzymał żarcie na ktore ciężko pracował (oprócz boba, ktory
  • Odpowiedz