Wpis z mikrobloga

Mirki z #ksiegowosc potrzebuje rady. Kupując przedmiot na allegro omyłkowo wpisałem zły NIP w danych do faktury - sprzedawca wystawił fakturę na dane podmiotu którego NIP podałem (ja wpisałem zły NIP, ale np. swoją nazwę firmy - oni wystawili na wszystkie dane które mnie nie dotyczą).

Poprosiłem o fakturę korygującą, ale sprzedawca wciska mi bullshit, że nie może fakturą korygującą zmienić danych kupującego, a #allegro jeszcze mu przykłasnęło, i jak chce top mogę kupić towar drugi raz jak chce mieć dobrą fakturę (sic!) ( ͡º ͜ʖ͡º). Moim zdaniem to jest wielka bzdura.

Zasugerowałem pajacom żeby wystawili w takim razie fakturę korygującą na 0 zł dla tego złego podmiotu i druga dobrą fakturę dla mnie.
Co jeszcze mogę zrobić?
  • 17
Połowiczna prawdę ci mówią, takie dane zmienia się nota korygująca nie praktyce gospodarczej, która wystawia nabywca czyli ty
@Borysko_88: @Shajo: @funkanoid: @Kacper1111: @Salga: @Wychwalany:

Jakby tylko NIP został źle wpisany to bym wystawił notę korygującą - widziałem interpretacje podatkowe wskazujące, że to można zrobić. Ale pajace wpisali wszystkie dane złe (ʘʘ)

Wklejam co wpisało śmiesznego allegro (szczególnie ostatnie zdanie)

Dzień dobry,

w przypadku nanoszenia zmian na faktury w związku z błędnie wpisanym numerem NIP, nie ma możliwości wystawienia korekty do
@samarin bzdura, korekta korygująca dane nabywcy jest jak najbardziej zgodna z prawem. A wręcz wymagana bo JPK_VAT tak jak napisał @Wychwalany. Poproś ich o podstawę prawną skoro są takimi znawcami. Nie masz jakiejś księgowej, która by ich sprowadziła na ziemię?
@Wychwalany:
Notę korygującą chyba sprzedający tez wprowadza do swojej księgowości? Jak to co z JPK_VAT - korekta do złozenia.

@Borysko_88:
Już pytałem o podstawę prawną, to nie dostałem odpowiedzi, sam ich zasypuje fragmentami z ustawy i interpretacji podatkowych. Jedyne co mi zostało to chyba straszyć skarbówką ( ͡º ͜ʖ͡º)

Aktualnie allegro poprosiło o wypowiedź sprzedawce, właśnie z podstawą prawną odrzucenia mojej prośby, bo wytknąłem im
Notę korygującą chyba sprzedający tez wprowadza do swojej księgowości?


@samarin: ja wyrzucam do śmieci, nigdzie nie wprowadzam, nawet nie musze potwierdzac ze ją otrzymałem. Korekty nanoszę tylko fakturą korektą