Wpis z mikrobloga

#podroze #turystyka #podrozujzwykopem #azja

Hej, jest ktoś kto ma za sobą podróż po Azji południowo-wschodniej? Chodzi mi o taką na kilka miesięcy. Widziałam kilka blogów z rozpisanymi kosztami i planuje ogarnąć to w przyszłym roku jeżeli korona się uspokoi.

Czy jest coś co byście zmienili? Jakie kraje były dla was najciekawsze? I jak ogólnie wrażenia? ʕʔ
  • 6
@biauywilg: Ja zjechałam Chiny, Wietnam, trochę Tajlandii i Tajwanu.

Najbardziej podobały mi się Wietnam i Chiny, ale tam też najwięcej czasu spędziłam. Noclegi ogarniałam przez booking, poruszałam się pociągami i skuterami. A najfajniej wspominam mniejsze miasteczka poza główną trasą turystyczną.

W Tajlandii darowałabym sobie główne resorty turystyczne, jedna wielka impreza + syf + prostytutki na każdym kroku, nie moje klimaty.
@pianinka Wietnam i Tajlandie mam mocno na swojej liście. Co do tych resortów to się nie dziwię, jak dla mnie to miejscówka typowa dla Brytyjczyków czy starszych białych z hajsem ;) ile czasu spędziłaś w drodze?
@biauywilg: Miesiąc mniej więcej robiłam objazdówkę przez Chiny, potem przez pół roku miałam bazę w HK z wypadami do innych krajów, więc nie była to taka typowa podróż jaką planujesz.

W Wietnamie i na południu Chin wynajęliśmy motor i skuter i to w sumie najmilej wspominam i polecam :) Nie dotarłam do Kambodży, ale dużo dobrego o niej słyszałam od innych podróżujących. Globstory też była w tamtych rejonach i wrzuciła spoko
@pianinka no faktycznie, u mnie będzie trochę inaczej ( ) będę wysylac cv do azjatyckich oddziałów firm w mojej branży, ale się nie nastawiam :) a nie chce tego odwlekac w nieskończoność i tak już długo czekałam cholera wie na co :D
@biauywilg: łącznie w azji spędziłem z jakieś 7 miesięcy, 2 razy jako główny cel wyprawy i raz podczas podróży dookoła świata. Imo najciekawsze dla były Chiny i ich parki narodowe oraz miasta. Z samej azji płd-wch to imo Filipiny są najpiękniejsze ale nie tak rozwinięte jak np Tajladnia. Kambodża i Birma mają super miejscówki archeologiczne. Bali wg mnie jest mocno przehajpowane ale miejscówki i inne wyspy dookoła są spoko.

Wszystko zależy
W 2010 roku spędziłem 5 miesięcy w Azji Pd-Wsch. Moją bazą wypadową było Kuala Lumpur, ze względu na bogatą siatkę tanich połączeń po regionie - głównie AirAsia i dość tanie noclegi. Dodatkowo w Malezji nie będziesz traktowana jak chodzący bankomat, co ma miejsce w regionie, a zwłaszcza w Tajlandii. Jeśli Twoja firma ma tam oddział to szczerze polecam.