Wpis z mikrobloga

Zapraszam do odwiedzania (można udostępniać znajomym, którzy nie mają wykopa) https://rozdawnictwo.org/ dzienna aktualizacja wywalonej kaski z 500+ w błoto, a już wkrótce również ruszam z informacjami o rozdawnictwie nie tylko w ramach 500+!! Pomysły na 500+ będą się oczywiście pojawiać mam nadzieje, że dziennie, maks co dwa dni.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu
Od początku istnienia tagu a więc od 21.05.2020 roku średnio dziennie rozdano 113 000 000 złotych w ramach programu 500+. Na dzień dzisiejszy 04.06.2020 daje łączną kwotę 1 695 000 000 złotych

O co chodzi?
Jak wiemy aktualnie jednym z programów socjalnych jest 500+. Korzysta z niego 6,8 mln dzieci a więc co miesiąc wypływa z budżetu państwa 3 400 000 000 złotych a więc dziennie daje to średnio 113 000 000 złotych. Są to niebotyczne pieniądze, które znikają, których nie ma i które rodzinom NIC nie dają. Są to liczby. A więc chodzi o wyśmianie całego systemu i pokazanie jak pieniądze można by spożytkować lepiej z powiedzmy zyskiem społecznym.

04.06.2020
Niedawno ruszyła ponownie batalia na polskich boiskach czyli nasza ukochana #ekstraklasa. Jak wiadomo każdy powinien kibicować Legii ( ͡° ͜ʖ ͡°) a więc rownież każdy powinien mieć możliwość pójścia chociaż raz w życiu na mecz tej super drużyny złożonej z samych gwiazd i popatrzeć na składne i piękne akcje. Bilet w najlepszym sektorze kosztuje 70 złotych. A więc każdy Polak powinien dostać taki bilet aby sobie pójść obejrzeć Legię. 70 złotych mnożymy razy 38 milionów polaków. Potrzebujemy 2 miliardy 600 tysięcy. No to co dzielimy to przez 113 000 000 z jednego dnia 500+ i dostajemy 24 dni. Podsumowując za 24 dni działania nikomu niepotrzebnego programu 500+ każdy Polak otrzymuje bilet na mecz ekstraklasy w którym na pewno wystąpi Legia. Można sobie wybrać mecz z tym przeciwnikiem, któremu się kibicuje jeśli nie lubi się Legii.

Podsumowanie


365 - 258 = 107 dni zostało do rozdysponowania.

Zapraszam do kolejnego wpisu w następnych dniach:)

#rozdaniepisu #bekazpisu #tvpis #500plus #polska #gospodarka #rozdaniepisu #heheszki #wykop #ekstraklasaboners #legia
  • 6
@wiem_wszystko: ale dlaczego ja mam iść na legie nie lubię legi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na terenie Polski mieszka 36,5mln polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro można spożytkować lepiej to na pewno nie na rozdawaniu bielów na mecz( ͡° ͜ʖ ͡°) lepszy przelicznik byłby np 500+ względem obniżenia podatku/danin albo jak wpłynęłoby to na cenę benzyny. Gdyby te kwoty
@MxS89: nie chcesz biletu możesz oddać albo sprzedać :D pooglądaj inne może ci się bardziej spodobają. zresztą każdy ma prawo pójść na mecz i zakosztować emocji związanych z kibicowaniem. to pozytywne. na pewno lepiej wydane pieniądze niż te 500+ a cała akcja ma takie założenie, że jak już mamy rozdawać to przynajmniej z głową i żeby KAŻDY coś z tego miał a nie tylko ludzie mający dzieci!
@wiem_wszystko: należałoby dobitnie zaznaczyć że z programu korzystają nie dzieci lecz młodzi, zdrowi, zdolni do pracy ludzie którzy przegłosowali dla siebie wysokie zasiłki kosztem wszystkich podatników, w tym emerytów, rencistów oraz ledwo wiążących koniec z końcem osób utrzymujących się za niskie pensje.