Wpis z mikrobloga

Sasiad buduje ogrodzenie wraz z synem w lini wyznaczonej na mapie ale bez uzgodnienia ze stronami.


@mario-zdk: Nie ma obowiązku uzgadniać, gdy buduje ogrodzenie w linii rozgraniczającej.

na dodatek okrążył drzewo swoim ogrodzeniem.


Czy to ogrodzenie wychodzi poza jego działkę, czy jest na jego działce?
  • Odpowiedz
@mario-zdk: @powsinogaszszlaja: ale dobrze by było gdybyś się do tego dorzucił i spisalibyście umowę co i jak ma wyglądać. Jeżeli to ogrodzenie jest na granicy działki, wtedy Ty również będziesz musiał się dokładać do jego utrzymania. Zatem ja będąc na Twoim miejscu wolałbym się dorzucić już teraz by to ogrodzenie było trwałe aby za jakiś czas nie trzeba było z kasy wyskakiwać :)
  • Odpowiedz
@ksiak: Ogrodzenie w granicy można budować wspólnie lub samemu - ja budowałem sam. Wszystko zależy czy koszt takiej budowy ogrodzenia sąsiad zechce pokryć. Nie wiem czy sasiad opa zapytał o podział kosztów budowy, ale nie miał takiego obowiązku.
Pozostałe kwestie są uregulowane.
  • Odpowiedz
Ogrodzenie w granicy można budować wspólnie lub samemu - ja budowałem sam. Wszystko zależy czy koszt takiej budowy ogrodzenia sąsiad zechce pokryć. Nie wiem czy sasiad opa zapytał o podział kosztów budowy, ale nie miał takiego obowiązku.

Pozostałe kwestie są uregulowane.


@powsinogaszszlaja: przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
  • Odpowiedz
przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.


@ksiak: Przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem.
Własciciel decyduje jakie ma/chce mieć ogrodzenie. Nikt nie buduje ogrodzenia nietrwałego, ale jak widzę nie masz jeszcze w tej kwestii doświadczenia.
  • Odpowiedz
Nikt nie buduje ogrodzenia nietrwałego, ale jak widzę nie masz jeszcze w tej kwestii doświadczenia.


@powsinogaszszlaja: xD
Ale ktoś może nie mieć do końca wiedzy co jest trwałe ale nie mieć środków. Taniej jest jak się dorzucą dwie osoby. Korzyści są większe bo wtedy ten drugi również ma wpływ na to ogrodzenie.
  • Odpowiedz
@ksiak: Jeśli masz sąsiada, z którym się można dogadać, to robisz z nim. Jeśli masz sąsiada, u którego gdy wywrócił się grill na wiosnę, to nie sprzątnął do zimy, który trawę kosi raz w roku i absolutnie do niczego się nie dorzuci, robisz płot sam. 2,2m aby nie oglądać syfu (tyle można bez zgody i planu), brzydką stroną w jego stronę. Coś o tym wiem ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz