Wpis z mikrobloga

Ależ mnie dziś gość szacowny nawiedził: spotted bush snake - cętkowany wąż z krzaczorów.

Węże te żyją głównie na drzewach w buszu i na obszarach leśnych, gdzie polują na jaszczurki i żaby drzewne. Są wspaniałymi wspinaczami i pływakami, mają bardzo dobry wzrok i wykazują się wysoką czujnością. Nie są terytorialne i przemierzają duże odległości w poszukiwaniu pożywienia. Są bardzo powszechne i całkowicie nieszkodliwe. Naturalnie bardzo nerwowe i szybko uciekają przed potencjalnym zagrożeniem. Rzadko spotykane w miastach.

#ciekawostki #zwierzaczki #zwierzeta #rpameksykiemafryki
Ethordin - Ależ mnie dziś gość szacowny nawiedził: spotted bush snake - cętkowany wąż...

źródło: comment_1591272706428szDixMwJskmWlSiIju9.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
Nie, ale kiedyś w szafce, pomiędzy makronem, ryżem i innym kuskusem wisiało coś co przypominał czarną wdowę - tylko, że było chyba za małe i nie miało tej czerwonej klepsydry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NocnikDzienny: Jaki ma dali tego pytona ze zdjęcia powyżej w ręce, to się spodziewałem szorstkiego, nieprzyjemnego pancerza z łusek...

A potem im go nie chciałem oddać ()
  • Odpowiedz
@Ethordin: człowieku kocham ciepelko, ale takie niespodzianki czy jakaś skolopendra koło łóżka to zawał murowany, dużo tego robactwa i innych takich tam? Nic podczas snu nie gryzie? Czy wziąłeś taka kostkę co wpinasz do gniazdka i odstrasza pająki czy komary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz