Wpis z mikrobloga

Mirki, chwalę się!

Odkładałem kasę dłuuuugo, ale udało mi się w końcu kupić (prawie) nowe auto.
Civic z 2016 po starszym panu, z przebiegiem tylko 18k km.
Jaram się strasznie i chyba z tego wszystkiego mi tak gorąco jak nim jadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)



#motoryzacja #honda #chwalesie #pdk #heheszki
Pobierz aksal89 - Mirki, chwalę się!

Odkładałem kasę dłuuuugo, ale udało mi się w końcu ku...
źródło: comment_15912714387ET1uMvB1vQXaszU6iRpYq.jpg
  • 20
@aksal89: Miałem poliftowego Civica z 2015 roku w wersji Sport. Co Honda odwalala po lifcie z tymi wersjami to prawdziwy mindfuck. W wersji sport wycięli domykanie szyb z pilota, skladanie elektryczne lusterek, podłokietnik na tylnej kanapie i uwaga - podświetlenie schowka przed pasażerem ¯_(ツ)_/¯
@grzech_u: Z ciekawości przejrzałem sobie cennik Civica na stronie i wersja S za 70 tysięcy złotych nie ma:
- klimy (nawet manualnej)
- radia
- głośników
- elektrycznych lusterek
- rolety bagażnika XD

Inna sprawa, że pewnie tej podstawowej nie da się dostać, bo ona istnieje tylko po to, żeby się dało coś tańszego wpisać do cennika, ale i tak poraża mnie ten poziom absurdu ( ͡° ͜ʖ ͡
@aksal89: gratki, niech służy. Mam poprzednia generacje i te auta są nie do zajechania, a jak wymienia się części na czas to posłuży długimi latami
Tam jest problem konstrukcyjny z wysprzeglaniem


@grzech_u: a konkretnie to z wysprzęglikiem umieszczonym koło wydechu, gdzie po mocniejszej jeździe przegrzewa się płyn i wysprzęglik nie rozpina do końca sprzęgła.

właśnie super, można sobie zrobić audio pod siebie :)


@budus2: ...o ile kable są ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Tam jest problem konstrukcyjny z wysprzeglaniem

konkretnie to z wysprzęglikiem umieszczonym koło wydechu, gdzie po mocniejszej jeździe przegrzewa się płyn i wysprzęglik nie rozpina do końca sprzęgła.


@bidzej: Niestety nie tylko, kiedyś czytałem artykuł, że jest nie tylko problem z temperaturą. Ktoś zrobił zabezpieczenie a na torze dalej miewał problemy.
@aksal89: takie auta są zwykle pod specjalne zamówienie, czas oczekiwania jest długi i importer/dealer/wahatever generalnie zniechęca klientów. W praktyce ona kosztuje tyle samo co normalna podstawowa (tzn druga od dołu) bo na tą normalną zwykle są jakieś rabaty, negocjacje itd. a na tę cena jest absolutnie sztywna.
Dlatego to musiał kupić jakiś grzyb który się uparł że nie chce klimatyzacji mimo że auto z klimą kosztowałoby go tle samo albo prawie