Wpis z mikrobloga

Mirki, wrzucał ktoś z was wydatki firmowe z dotacji na podjęcie działalności z Urzędu Pracy w koszty uzyskania przychodu? A może nawet byli tacy zawadiacy, którzy wrzucali koszty poniesione przed podjęciem działalności finansowane z tejże (czyli wszystkie zakupy na fakturę na osobę fizyczną zanim się wpisaliście do CEIDG, ale już z pieniędzy dotacyjnych)? Były z tym jakieś problemy, czy wszystko poszło gładko i nikt nie miał żadnych dodatkowych pytań?
#jdg #firma #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #biznes #podatki #ksiegowosc
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DziubDziub74: przy dotacji jest zastrzeżone że nie można tego robić o ile dobrze pamiętam a jak zrobisz to ci i tak potem skarbówka każde oddać. Natomiast sprzęt kupiony przed otwarciem firmy da się wciągnąć na stan i wrzucić w koszty o ile dobrze pamiętam
@pigoku: Dzięki - no właśnie to zależy chyba od rodzaju umowy z urzędem. Ja np. nie mam takiej wzmianki - mam o konieczności zwrotu ewentualnego "odliczonego lub zwróconego podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług", ale jak rozumiem to tyczy się VATu, a nie zaliczania do kosztów uzyskania przychodu, dlatego liczyłem że ktoś to z powodzeniem zrobił i się podzieli jak poszło :)