Wpis z mikrobloga

@voliereen: Kiedyś nazbierałam nad morzem pięknych bursztynów. Cieszyłem się przeogromnie - do czasu, aż mi znajomy nie powiedział, że to oszlifowane kawałki szkła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@voliereen: masz na to jakieś patenty? Całe życie mieszkm nad morzem i nigdy nie znalazłem ani jednego :F
mój dziadek znajdował tego dużo, ale on chodził zaraz po świcie i tylko w sztormowe dni, kiedy plaża była zawalona różnymi morskimi chwastami i chyba w tym szukał.
  • Odpowiedz
@voliereen: Mój mózg na początku zrozumiał to tak, że naleciało ci piasku do nosa, potem z tego się zrobił glut który zastygł w nosie i tak wyciągasz co jakiś czas takie kawałki...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hesuss: Polecam po sztormie i jak będzie ciemno. Zaopatrz się w latarkę UV, bursztyn świeci w ultrafiolecie. W dwa dni zebrałem ponad 1000 sztuk w okolicach Krynicy Morskiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Stolusznik: Kiedyś szukałam pośrodku plaży, ale tutaj się nie dało i najwięcej było wśród czarnych wyrzuconych na brzeg patyczków

@hesuss: zawsze w pół zgięta chodzę wśród patyczków i kamieni wyrzuconych xD a tak serio to zależy gdzie, najwięcej znalazłam kilka lat temu w Mikoszewie koło Jantaru, teraz w Białogórze największe

@bledny: są leciutkie, wiatr mi je porywał, charakterystyczne pęknięcia na całej powierzchni, nie mam 100% że wszystkie to bursztyny, ale szkło to na pewno nie jest, w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadniePieknie: polecam to miejsce jak ktoś lubi półdziko i chodzić po lesie, 1,5km do plaży, kilka km do jeziora, do wydm lubiatowskich, las pełen jagód, szerokie plaże
  • Odpowiedz