Wpis z mikrobloga

#bron #gry #thedivision2 #vhs #retro #nostalgia #dziecinstwo #lata90 #pistolety #hickok45 #historiabronipalnej #redlettermedia #terminator
Hmm, gram sobie w grę Division 2, bawię się przystawkami, tak sobie pomyślałem: na bank w stanach jest jakiś szeryf czy inny survivalowiec, co nosi nieironicznie taki setup jak na załączonym zdjęciu.
Tak mi się przy okazji przypomniało, że raz w jakimś filmie klasy B widziałem takiego krótkiego shotguna typu pompa, co na filmach z lat 80tych bandziory noszą pod płaszczami, chyba jest trzystrzałowy? W filmach mego dzieciństwa strzelają z niego po 8-10 razy zanim się skończy amunicja):
zdjęcie krótkiego pompowanego shotguna
filmik Hickocka45
Tak więc w tym filmie ten shotgun shorty był z załączoną lunetką!?!(WTF).
Nie z red dotem/reflexem bez powiększenia, czy ACOGiem x4, nie! To była lunetka typu myśliwskiego/snajperskiego, długa prawie jak sama broń, jakaś laska chodziła po ciasnych kanałach, czy innych magazynach i wchodząc w każdy wąski zakręt patrzyła w lunetkę, ciekawe co tam widziała. Chłopaki z Red Letter Media mieli by pożywkę.

Już wtedy, jako gówniarzowi oglądającemu to na VHS coś nie pasowało z lunetką, w latach 90tych taka lunetka to był odpowiednik taktycznych przystawek, którymi teraz, mniej lub bardziej sensownie, obklejają bronie w filmach.

Wtedy właśnie tak przyozdabiano brońki, by były bardziej taktyczne, pamiętam te wszystkie wynalazki widziane na kasetach(rodzice kolegi mieli wypożyczalnię kaset video, w 1992 to było jak posiadanie wszystkich serwisów streamujacych na raz za darmo, plus dostępu do wszystkich filmów z torrentów, oglądaliśmy aż magnetowidom gumowe taśmy pękały, dostaliśmy się do szafki z niemieckimi kasetami, kto wie o co chodzi, ten wie( ͡~ ͜ʖ ͡°)). Do dziś mnie wzdryga, gdy widzę niemiecką panią po 40stce z trwałą, skaza na psychice dziesięciolatka;))

Przypomniał mi się też pistolet Arnolda z Terminatora jedynki, jakiś wynalazek:
AMT Hardballer Longslide
, wzorowany na 1911? Dziwna amunicja? Ciekawa broń. Nawet w Kronikach Sary Connor(nie oglądałem, warto?) dali, by fani mogli wypatrzeć
Najfajniej widać go i zgrywa się z dobra, klimatyczną muzyczką w tym klipie, POLECAM

Są o tym bydlaku filmiki na YT i artykuły, podobno dali Arnoldowi taką armatę, bo w jego łapach zwykłe pistolety wyglądały jak zabawki, a ta lunetka, to nie lunetka, to laser, zanim jeszcze lasery były rozmiaru baterii paluszka:), na tamte czasy to musiał być szczyt technologii:) Taktyczność: T-800.

Pozdrawiam urodzonych w pierwszej połowie 80tych, dorastających w 90tych, które w Polsce były jak 80te na zachodzie:)
RabarbarDwurolexowy - #bron #gry #thedivision2 #vhs #retro #nostalgia #dziecinstwo #l...

źródło: comment_1591210598fk5hrfszyluUxof3LV0gvh.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz