Wpis z mikrobloga

Co najlepiej zabierać ze sobą do lasu, żeby móc użyć w samoobronie, jeśli chodzi o zwierzęta? Gaz pieprzowy w żelu? Coś legalnego i żeby tylko odstraszyć zwierzę, nie zranić.

Ogólnie całe życie spędziłam blisko lasu i nic mnie nigdy nie zaatakowało, ale teraz chodzę tam z synem, więc wolałabym coś ze sobą mieć. Dość dużo u nas dzików, a i o dzikich psach/wilkach słyszałam niejeden raz, wolę się zabezpieczyć, gdybym trafiła na zwierzę ze wścieklizną albo z młodymi.

#lasy #las #gazpieprzowy #bezpieczenstwo #zwierzeta
  • 6
@savanna: zwierzęta bardziej się boją Ciebie niż ty ich. Wilka normalnie spacerując nawet nie zauważysz. A i o kontakt z dzikiem dość ciężko i o ile nie będziesz ganiać warchlaków to nic Ci nie zrobią.
Z kolei jak masz wilki (tak mówisz) to nie masz dzikich psów.
@Sckb:
@savanna:

zwierzęta bardziej się boją Ciebie niż ty ich. Wilka normalnie spacerując nawet nie zauważysz. A i o kontakt z dzikiem dość ciężko i o ile nie będziesz ganiać warchlaków to nic Ci nie zrobią.


kiedyś źle poszedłem i chcąc skrócić drogę zacząłem schodzić z leśnego wzgórza, w pewnym momencie z gęstych niskich krzaków wyskoczył ogromny dzik, i zaczął panicznie uciekać w dół. Był chyba bardziej obsrany niż ja,
@TheMan: @spere: @Sckb: koledzy, ja to wiem, ale chodzi mi o sytuację gdy spotkam lochę z młodymi lub zwierzę chore na wściekliznę. Wiem, że większość zwierząt trzyma się z dala od ludzi, ale wściekły lis może mnie zaatakować, nawet jeśli to szansa jedna na tysiąc.

@wiecejszatana: z kleszczami nie mam problemu, odpowiednio się ubieram i nigdy nie miałam wbitego + codziennie się oglądamy dokładnie. Ryzyko zarażenia się też