Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shoananas: O czym ty mówisz? Albo ktoś wyznaje Judaizm albo Katolicyzm. Chyba chodzi ci o to, że ortodoksyjni Żydzi uznają za Żyda każdą osobę, której matka jest Żydówką, ale spis religii ludności jest przeprowadzany pytając o wyznawaną religię, a nie za kogo uznają cię ortodoksi.
Pomyśl zanim coś odpiszesz.
@svickova no niestety, dałaś sobie za mało czasu ośmieszając się. a mówiłem, żebyś przemyślała. plus jest taki, że czegoś się ode mnie nauczysz

Żydzi - naród semicki
żydzi - wyznawcy judaizmu

Tak naprawdę można po prostu uprościć, że nie każdy żyd czy Żyd wierzy w to samo, co mam nadzieję właśnie zrozumiałaś
@svickova dobra, ale nie rób z siebie debila większego niż jesteś. po co ci to?

Odniosłaś się do komentarza:

akurat żydów [...] u nas dostatek


Pisząc:

Judaizm - 0,004% Polaków. No zatrzęsienie, fakt xD


To jest oczywiste, że myślisz żyd = judaista i chciałaś zabłysnąć statystyką z Wikipedii. no nie wyszło
@rybsonk Pierwszy komentarz pod wpisem odniósł się do treści tweeta i widać gołym okiem, że rrybak zrobił literówkę. Natomiast koleżanka nie wie, że żyd (/Żyd) nie musi być wyznawcą judaizmu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shoananas: No nie wyszło, faktycznie, co prawda prawie wszyscy Żydzi wyznają Judaizm, ale na pewno te liczby są skrajnie różne i Polska jest zalana Żydami xD Jeżeli już ci bardzo zależy na żydowskiej mniejszości etnicznej, to według spisu ludności jest ich jeszcze mniej niż wyznawców Judaizmu.
Koleżanka wie, nie martw się moją edukacją tylko swoimi chochołami :*
@svickova nie, nie obchodzi mnie ten temat. przyczepiłem się wyłącznie do błędnego zrozumienia przez ciebie słowa żyd/Żyd. That's all

Jakie chochoły?? Ja z dobrego serca wytykam niewiedzę, a ty udajesz teraz, że to wiedziałaś xD