Wpis z mikrobloga

mazda 6 1.8 benzyna + lpg chleje #!$%@? dużo oleju (wlewam olej lotos 10w40), praktycznie w tydzień potrafi wychlać cały baniak. myślicie ze płukanka pomoże, albo lepszy olej czy do niczego się to już nie nadaje? bo czytałem o wymianie pierścieni ale to się chyba nie opłaca, nie ma żadnego dymu ani nic się nie dzieje, nawet kontrolka się nie zapala
stan oleju z dzisiaj w komentarzu
stan oleju wczoraj bo dolalem trochę:
#mazda #mazda6 #samochody #samochod #motoryzacja #pierwsze4kola #pierwszeauto
pinkman356 - mazda 6 1.8 benzyna + lpg chleje #!$%@? dużo oleju (wlewam olej lotos 10...

źródło: comment_1591020335yEGgmfqz24NVB2qPvePD8X.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@pinkman356: jezeli olej #!$%@?, a czujnik jest sprawny to przy niedostatku powinien sie palic aladyn (za niskie cisnienie w ukladzie olejowym).

Jezeli olej nie #!$%@?, a dolewasz ciagle - masz zalana gore bagnetu po czyszczeniu to jest go zwyczajnie za duzo.

Kiedy wymieniales i ile dolales od tamtej pory?
  • Odpowiedz
  • 0
@InterferonAlfa_STG: 13 maja kupiłem baniak 4l oleju, bo się zapalała kontrolka oleju tylko przy hamowaniu i na wzniesieniu i tak dolewalem sobie po trochę tego oleju co jakiś czas bo ciagle schodziło poniżej minimum a wczoraj musiałem już kupować nowy i wlałem kolejne pół litra bo była susza a nie robię nie wiadomo jakich tras tylko po mieście jeżdżę i ewentualnie co 2 dni jakiś wyjazd 30 km poza miasto
  • Odpowiedz
@pinkman356: imo silnik szrot, do remontu. Po odpaleniu niebieska chmurka idzie? ewentualnie w czasie jazdy, najprościej sprawdź z drugą osobą, jeden jedziesz, drugi patrzy czy dymi. Skoro nie gubi oleju, a mieszanie z płynem chłodniczym przy ilości 4l to byłby totalny majonez w zbiorniku (odkręć sobie korek od chłodnicy i zobacz czy nie ma emulsji oleju z płynem - ważne: na zimnym!). Co do mierzenia poziomu oleju, to faktycznie, mazda przy
dezerter10 - @pinkman356: imo silnik szrot, do remontu. Po odpaleniu niebieska chmurk...

źródło: comment_1591045285sK74JveOEy7eW7awuLNIOK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz