Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze inwestycje na giełdzie chyba zbyt dobrze nie wyjdą. Nie boje się przyznać, że jestem amatorem i wszedłem w giełdę przez ciekawość inwestując kasę, ktorej straty nie odczuje. Zainwestowałem więc parę tysiecy w Lufthanse i TUI. Liczyłem, że odbiją w najbliższym czasie jako, że sytuacja z koronawirusem powoli się stabilizuje. Jestem jakieś 500zł w plecy i zastanawiam się co z tym zrobić. Sprzedam teraz i będę klasycznym wykopowym rekinem kupującym na górce i sprzedającym na dołku. Zostawię spokojnie i #!$%@? wie co dalej. Lufthansa podobno blisko upadłości więc rząd Niemiec z Radą Europejska opracował formę pomocy, która ma uchronić przed bankructwem. Ale co dalej? Co będzie z akcjami. Nie brzmi to dobrze.
Co do TUI to nie mam pojęcia, liczę, że otworzenie granic i zmasowane wyjazdy na wczasy przełożą się pozytywnie na firmę i kurs.
#gielda
  • 9
@Overrr: Nie mogłeś wejść w coś innego, co nie jest obarczone ryzykiem? Wszystko odbijało po 12 marca. Ja bym trzymał dalej, Lufthansa nie powinna upaść, co do TUI to nie mam zdania. Narazie jest za wcześnie, żeby odbijał, może za miesiąc (najmarniej) będzie coś widać.
@Overrr 500 PLN straty to nie jest dużo, ale zawsze gdy w coś inwestujesz to powinieneś określić sobie ile możesz zarobić, ale też ile maksymalnie możesz stracić, jeśli potem przekroczysz ten 'próg bólu' to trzeba sprzedawać i ciąć straty.
A co do tych konkretnych spółek to udało Ci się kupić je na szczycie po mocnych wzrostach, więc można było się spodziewać korekty. Do tego wybrałeś bardzo ryzykowny sektor, który daje sporą szansę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Overrr: dobra #!$%@?, mleko się rozlało. Skoro jesteś gotów wszystko stracić to trzymaj. Albo się uda i będą kokosy albo trafi szlag. Po to wymyślają pakiety pomocowe żeby właśnie firma nie upadła. Ja bym trzymał
@Overrr: Niemiecki rząd przejął udziały Lufthansy za blisko 10 miliardów euro więc nie ma się co obawiać o ten walor. Jeżeli chodzi o TUI to obecnie trwa tam po prostu korekta po silnym, wzrostowym owczym pędzie. W dłuższej perspektywie też powinieneś wyjść na plus. Warto poczekać na wznowienie lotów czarterowych przez TUI itd.
@Overrr: rozumiem,że liczysz na zmasowane wyjazdy na wakacje ale obudź się ( i tak wzrośnie Tui bo bedzie ruch) . Jak nie bedą bankrutami to dokup sobie aby obnizyć kurs kupna i czekaj. Nie czujesz się to sprzedaj i szukaj innych spółek
LH kupiona i też było 500 na minus, teraz 500 na plus, i trzymam dalej. Żałuję że nie dokupilem, ale jak piszą tu inni, to był mój próg ewentualnej straty przy upadku. Tui obserwowałem, ale się spóźniłem teraz dalej obserwuję ;)