Wpis z mikrobloga

Nowe anime na Netflixie „Dorohedoro” które absolutnie mnie pochłoneło unikatowością swojego świata i postaci jest jak perełka w morzu nijakości na tej platformie.
Jestem wręcz oczarowany tą produkcją i tym jaką dziwną i abstrakcyjną otoczke tworzy.
Brutalizm do granic możliwości ale też niejednoznaczne żarty nawet w obliczu groźnych sytuacji są jak miód na moje oczy i uszy.
Uwielbiam gdy w produkcji groza i strach idą w parze z dowcipem gdzie bohaterowie danej powieści mimo tego że znajdują sie w totalnie złej sytuacji i zniszczonym świecie dalej potrafią rozbawić czarnych humorem.
Abstrakcja jest po prostu cudowna nawet jeśli czasami fabuła robi z logiki wiadomo co.

#anime #dorohedoro
HerhontMistrz - Nowe anime na Netflixie „Dorohedoro” które absolutnie mnie pochłoneło...

źródło: comment_1591004627gOHBQdux0zVgxT35dLbAte.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HerhontMistrz: Bardzo dobra czarna komedia. Polecam też zabrać się za magnę, bo anime urywa się gdzieś na 1/3 historii, a jeszcze bardziej p------e sytuacje i wydarzenia nawet nie zostały pokazane jeszcze w adaptacji.

Co więcej do wydania Blu-ray dołączono parę miniatur, które opowiadały poboczne historie nieco dodające do postaci - polecam poszukać, bo tam mamy np. historię Pierożkowej Wróżki
  • Odpowiedz
@jaqqu7: @Reaven: w rozmowach z fanbojami słyszałem też, że ogólnie anime swoją jakością nie umywa się do mangi. Mi się mimo wszystko bardzo podoba wykonanie w anime, więc planuję i oglądać anime (jeśli będą kontynuacje) i przeczytać kiedyś mangę.
  • Odpowiedz