Wpis z mikrobloga

Mircy, jak to jest z tym stabilizowanym "mchem"? Wszystkie (chyba) strony odpowiadają jednoznacznie, że taki np. chrobotek nie żyje. Po czym uprawiają jakieś #!$%@?, że oczyszcza powietrze i inne takie teksty brzmiące jak bajki. W jakim stanie więc znajduje się taki "mech"? Nie jest to tak, że to trochę taki eksponat w formalinie tylko już jest?

A drugie pytanie - idąc dalej - są jakieś alternatywy do uprawy poziomej/pionowej jakichś zielonych niskich roślinek/porostów, itp? Do poziomej może jakiś karmnik ościsty, mech irlandzki?

Uprawa oczywiście wewnątrz.

#mech #uprawa #ogrodnictwo #botanika #rosliny #porosty
  • 13
@Niewiemja: No tak właśnie kiedyś tam dotarłem, że w sumie odtworzyć warunki leśne dla mchu to nie jest takie super łatwe (no chyba, że jakaś może uprawa słoikowa). A jogurt-szejki z mchem na ścianę to już w ogóle. Do oczyszczania podchodzę jak do każdego #!$%@? z kreatywno-diy-stron - do tego mam oczyszczacz z filtrem i mogę ew. liczyć na co nieco jak by mi bluszcz zaczął rosnąć jak głupi.

A taki
@Niewiemja: Niewiemja to fanatyk ogrodnictwa. Pół mieszkania #!$%@? kwiatkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi kolec róży czy kaktusa, ale nie trzeba wyciągać w szpitalu bo nie mają zadziorów na końcu(...). ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale skoro taki fanatyk to szybkie pytanie tematyczne - ostatnio wyjechałem na 3 dni, podlałem swoje kwiatki, a po powrocie zauważyłem, że sporo z moich doniczek (rukola,
@henryk_kania: Spokojnie, niedługo będzie całe #!$%@? nie pół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podlewaj przez podsiąkanie, woda do podstawki nie w doniczke, wierzchnia warstwa podłoża powinna być cały czas sucha, wtedy nie będzie pleśni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamknięte okno tez nie pomogło ale ogólnie jak wierzchnia warstwa jest mokra to pleśń sie tam czuje bardzo dobrze. Jak ją chcesz zlikwidować to podlej wodą