Wpis z mikrobloga

A jak masz wyrwane pady, to taka płytka akurat dobrze się nadaje do poćwiczenia ich odtworzenia. Prędzej czy później wyrwiesz ścieżkę w "prawdziwym" układzie i wtedy lepiej mieć już opracowaną technikę :)


@wonsz_smieszek: są jakieś fajne tutoriale na youtube do tego, które byś polecił? Nie wiem nawet jak się do tego zabrać :)
@Patrycja89: Zręczność jak na początek bardzo dobra, ze wzrokiem trochę gorzej :) ale to przyjdzie z czasem. Na fioletowo do przeglądu, na czerwono - za duży rozmiar elementów. Na żółto - elementy nie ułożone centralnie, ciężko potem ocenić czy dobrze zalutowane. Ogólnie jak na początek ładnie.
Trzeba pamiętać, że te chińskie kity są zleżane i elementy mimo, że wyglądają ok, są utlenione i nie łapią tak dobrze cyny jak nówki ze
Pobierz s.....y - @Patrycja89: Zręczność jak na początek bardzo dobra, ze wzrokiem trochę gor...
źródło: comment_1590926985CfUvTBkxSmLetSdoPLBu4E.jpg
@wykopmycosr4zem: a skąd wiadomo, że użyto zbyt wysokiej temperatury? Po czym to poznajesz? Stację miałam ustawioną na 300 stopni. Jakie są skutki używania zbyt wysokiej temperatury (poza potencjalnym uszkodzeniem lutowanego elementu)?
@wykopmycosr4zem: no, ale przecież ścieżki są uszkodzone tylko przy tych rezystorkach ze czterema ścieżkami (nie wiem jak to się nazywa poprawnie) a piszesz, że 90% było lutowane zbyt wysoką temperaturą. Napisz coś więcej, chcę wiedzieć na przyszłość po czym się to poznaje.