Wpis z mikrobloga

Mam prośbę, posiadam płytę główną ASUS P9X79 PRO i procesor do niej 3930k. I chciałbym zakupić maksymalną ilość RAM. I tu moje pytanie bo chciałbym dać RAM na 32GB w ilu kościach najlepiej kupić? I jakiej prędkości/firmy? Zawsze mam problem z doborem taktowania/firmy etc bo nie wiem gdzie to mogę znaleźć jakie będą najlepiej "pasować".
#hardware #sprzetkomputerowy #komputery #windows #windows7 #it #technologia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolonko: google: "3930k ark intel" i mamy:

Dane techniczne pamięci

Maks. wielkość pamięci (w zależności od rodzaju pamięci) 64,23 GB
Rodzaje pamięci
  • Odpowiedz
@kolonko: Nie będzie ok bo to SODIMM czyli laptopowy, ogólnie standardowy ram, po pogooglowaniu widać że nie ecc - dlatego tego często nie piszą w specu. Osobiście szukałbym używanych nie ma co pakować kasy w starszą generacje. Warto też w sumie zwrócić uwage na ram testy pod konkretny procesor tzn. ile realnie więcej osiągów wyciągniesz z procesora stosując lepsze ramy.
  • Odpowiedz
@kolonko: zawsze googluje takie rzeczy, im więcej testów i wykresów na stronce tym lepiej, w tej chwili tak na szybkości dobrze kojarzy mi się purepc
  • Odpowiedz
  • 0
@kolonko to znaczy że są 4 kanały komunikacji procesor-ram. Bez wchodzenia w szczegóły: możesz włożyć nawet jedną kość czy dwie, trzy i tak aż do zapełnienia wszystkich slotów i powinno działać. Z praktycznego punktu widzenia najwydajniej i najlepiej procesor będzie pracował gdy włożysz do dobrych slotów (tu trzeba zobaczyć w dokumentacji płyty głównej) 4 identyczne lub 8 identycznych kości, z różnymi oczywiście też będzie działał.
  • Odpowiedz