Wpis z mikrobloga

@Shaggy_dg: Nie, nie rozumiem twojego upośledzonego slangu. "Czarnuch" to pejoratywne określenie murzynów. Nazywanie "czarnuchami" ludzi którzy czarni nie są, ale spełniają twoją wziętą z dupy "definicje stereotypowego czarnucha" brzmi jak zrównywanie semantyczne "czarny == zły". Albo jesteś jawnym rasistą, albo nie potrafisz posługiwać się czytelnym językiem polskim.
@kotek_wrocek albo ty jesteś ograniczony umysłowo i nie rozumiesz że nienawiść do pewnych zachowań ktore są utorzsamiane z jakąś grupą, narodem lub rasą wcale nie oznacza rasisty.

Czy wyśmiewam romów na ulicy? Nie
Czy skorzystał bym z usług restauracji w ktorej pracuje Rom? Tak.
Czy miał bym problem żeby samemu Roma zatrudnić?
Nie

Ale czy widząc 5 cyganów + akordeon w autobusie bede sie trzymał za portfel?
Tak
Czy zostawie rower pod
Pobierz
źródło: comment_1590918806PsneP5iMX3opXqokM8Ilvh.jpg
@Shaggy_dg: Tak, utożsamianie negatywnych stereotypów wyłącznie ze względu na kolor skóry to rasizm, nie zdrowy rozsądek.

Nie znam wielu murzynów, ciężko mi okreslic ile w stereotypie jest prawdy, ale mimo ze poznałem ich kilku to trafiły sie stereotypowe czarnuch, żyjący z socjalu, obwiniający za wszystko białych, zawsze mających przy sobie dragi xD


Własnie sam sobie odpowiedziałeś. Nie znasz wielu murzynów, ale na podstawie tych kilku których poznałeś wyrabiasz sobie stereotyp o
@kotek_wrocek dokładnie tak. Jak zobacze 5 patusow pod sklepem to tez tam nie zostawie roweru.
Czyli jestem rasistą przeciw białym? XD

Czytanie ze zrozumieniem ci szwankuje. Napisałem że znam kilku i nie kazdy jest stereotypowy xD czyli że stereotyp to stereotyp a nie prawda obiawiona xD

Btw nigdy nie widziałem białej patologi sprzedającej elektronike na parkingu centrum handlowego.

Probujesz na siłe przypisac mi rasizm bo potrzebujesz wroga z ktorym mozesz walczyć. Prawdziwi
Pobierz
źródło: comment_1590921278CNq67SjN7vYnPgBd2UNd5I.jpg
@Shaggy_dg: Nie próbuję Ci przypisać rasizmu, bo potrzebuję wrogów. Nie potrzebuję wrogów w ogóle. Próbuję Ci wytłumaczyć, dlaczego używanie stereotypów "czarnuch == zły" jest rasizmem.

Btw nigdy nie widziałem białej patologi sprzedającej elektronike na parkingu centrum handlowego.


A ja regularnie widzę z mojego balkonu biała patologię niszczącą podwórko, jarającą trawę i ganiającą się z policją. Jakimś dziwnym sposobem nie tworze sobie za pomocą tych obserwacji negatywnych stereotypów względem białych polaków z