Wpis z mikrobloga

Wygląda na to że protesty w USA wymykają się "troszkę" spod kontroli. Jeśli ktoś myśli że chodzi już tylko o Georga Floyda, to jest w dużym błędzie. Tu chodzi o wszystko, sytuacja z Floydem to była tylko iskra, która podpaliła beczkę pełną prochu.

- Legitymacja Trumpa do sprawowania władzy po impeachmencie jest wyjątkowo słaba
- Odpowiedź na pandemię to żart, najpierw pieprzy o tym że to tylko przeziębienie, potem zmienia retorykę o 180 i robi klasyczny dla siebie "ja już dawno wiedziałem, lepiej od epidemiologów, ale nikt mnie nie słuchał".
- 40 milionów ludzi bez pracy
- W trakcie gdy wybuchają niepokoje społeczne i sytuacja jest mega napięta Trump prowadzi wojenkę z Twitterem
- Wychodzi z WHO jak obrażona dziewczynka w trakcie empidemii
- Teraz gada o strzelaniu do protestujących, są filmiki gdzie policja strzela gumowymi kulami wprost w dziennikarzy z kamerą

Amerykanie mają po prostu dość najbardziej beznadziejnej administracji w historii.

#neuropa #4konserwy #usa #polityka
Kozajsza - Wygląda na to że protesty w USA wymykają się "troszkę" spod kontroli. Jeśl...

źródło: comment_15908332857giUiF9cY4sRLvvAx75Dvg.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@Grooveer:

Nie tak zachowują się uczciwi ludzie, którzy są prześladowani.


A jak się zachowują tacy ludzie? Podaj przykład. Bo znane mi historyczne analogie prześladowanych grup ludności raczej wskazują że wynikiem jest bunt, a co najmniej brak wiary w pokojowe przemiany. Przykład to choćby Polska i nasze powstania.
  • Odpowiedz
  • 30
@Grooveer: Przecież nikt nie usprawiedliwia bandyterki, ale stwierdzenie ze robią to co robią bo są czarni to jest ignorancja na poziomie dziecka z podstawówki.
  • Odpowiedz
@The_Orz: A jakiś inny przykład? Bo akurat ocena zasięgu okręgów wyborczych zależy od punktu widzenia. Nic dziwnego, ze lewicowy Washington Post będzie się zżymał, że gdzieś tam nie wygrał demokratyczny kandydat.
  • Odpowiedz
@alphabeta:
Mogę zapodać wiele linków, ale mam wrażenie że wszystko odrzucisz jako "lewicowe". Media popierające Republikanów oczywiście o tym nie napiszą, bo ten gerrymandering naturalnie wspiera GOP właśnie.
  • Odpowiedz
Modlenie się i organizowanie pokojowych protestów bez niszczenia mienia osób, które nie mają nic wspólnego z policjantami zabójcami.


@Grooveer: Kiedy taki protest odniósł skutek?
  • Odpowiedz
@The_Orz: ale kisne z tych waszych fikołków, majacych na celu udowodnienie tez zgodnych ze swoją chorą idelogią nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, jaki cel ma te wasze udawanie że nie ma żadnych różnic pomiędzy ludzkimi rasami? I w jaki sposób te badania wyjaśniają średnie IQ w północnej korei na poziomie 102 zestawione ze średnim IQ czarnych w USA na poziomie ~85?
  • Odpowiedz
@The_Orz: ale co mi z tych badań naukowych, czy twój mózg potrafi pojąć fakt że korelacja między edukacją a inteligencją, nie wyklucza faktu istnienia naturalnych różnic między ludzkimi rasami? A co do badań to w internecie jest setki raportów opracowujących średni poziom IQ w poszczególnych państwach czy rejonach, więc nie ma potrzeby żebym wrzucał linki do tak powszechnie dostępnych informacji
  • Odpowiedz
@The_Orz: Mam na myśli jakiś bardziej przyziemny przykład mogący bezpośrednio wpływać na życie przeciętnego, amerykańskiego murzyna. Nie wiem, np. systemowo ograniczony dostęp do edukacji, czy preferowanie w tejże białej biedoty? Zamknięcie zawodów?
  • Odpowiedz
fakt że korelacja między edukacją a inteligencją, nie wyklucza faktu istnienia naturalnych różnic między ludzkimi rasami


@OddajButa123: To podaj mi badania naukowe na poparcie tego "faktu". Skoro to fakt, to nie powinno być problemu, prawda? No chyba że to jest coś wyciągnięte z tyłka.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: część Amerykanów ma już dość Trumpa, z tym że ślepo zapatrzeni republikanie zagłosują na niego niezależnie co zrobi. Dzisiaj czytałam jak Amerykanin na naszą sytuację w Polsce i zaślepienie wyborców pis mimo ich skandalicznych decyzji stwierdził, że przypomina mu to swój kraj.
  • Odpowiedz
Podaj przykład. Bo znane mi historyczne analogie prześladowanych grup ludności raczej wskazują że wynikiem jest bunt, a co najmniej brak wiary w pokojowe przemiany. Przykład to choćby Polska i nasze powstania.


@The_Orz: Nie, bunt nie polega na okradaniu sklepów i paleniu samochodów przypadkowym ludziom, to jest zezwierzęcenie. Nawet powstania były zorganizowane i były skierowane przeciwko regularnym wojskom, a nie przypadkowym przechodniom dopisując do tego ideologię.
  • Odpowiedz
@The_Orz: ale jakie badania człowieku, przecież podałem ci za przykład państwo z jednym z najgorszych systemów edukacji na świecie, w którym średnie IQ obywateli jest o 17 punktów wyższe od średniego IQ afroamerykanów co obala twoją teze jakoby słaba jakość edukacji była powodem tak ogromnej przepaści między IQ białych a czarnych, potrzebujesz badań potwierdzających fakt że 102 jest większe niż 85?
  • Odpowiedz