Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę o poradę. Zastanawiam się nad serwerem NAS, głównie do przetrzymywania multimediów, kopii dokumentów czy możliwe też, że postawienie jakiejś strony, bitwardena.

Jednak, nie potrzebuję więcej niż 2TB na dysk, a czytam większość opinii - 'nie kupuj mniej niż 4TB'. Chodzi mi też by był to budżetowy zakup, a łącznie 2-4TB mnie zadowolą.

Synology DS220j czy QNAP TS-231P?
I czy macie do zaproponowania dla mojego rozwiązania jakieś dyski?

#nas #qnap #synology
  • 7
@Nihomme: Wziąłbym DS220j ze względu na bardziej dopracowany system w Synology. A dyski tradycyjnie WD Red. Z tym, że postawienie jakiejś strony to raczej testowo bo na takim sprzęcie to nie będzie zbyt wydajne.
@Nihomme: Oba modele sa #!$%@? i nie polecam zadnego z nich. Daruj sobie kupowania nasa z prockiem ARM.

Co do dyskow, Albo WD red, albo seagate ironwolf. Wybor nalezy do ciebie. Zdania sa tutaj bardzo podzielone ;)
@Pawliko: W takim razie jest coś godnego polecenia w podobnej cenie? Żeby nie było na zasadzie, lepiej dołożyć 5k i kupić coś porządniejszego ;p
Czemu nas z prockiem ARM jest niepożądany? Zaznaczam, że głównie ma być do backupu zdjęć, filmików, dokumentów.
@Nihomme: Moze inaczej, jezeli TYLKO do tych 3 rzeczy chcec nasa to nie ma problemu.
Ale apetyt rosnie w miare jedzenia, i pozniej dochodzi ze a moze strone sobie zrobie, a moze serwer plexa/emby, a moze to tamto i sramto, i wtedy wychodzi przewaga x86 nad armem... Bo wszystko dziala i wszystko da sie zrobic. ;)
@lukazh: Kupiłem ten DS220j z 2x 2tb WD Red, jestem narazie zadowolony. Na początku problemy z indeksowaniem zdjęć, wyłączyłem tą usługę bo bardzo spowalniała pracę serwera