Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@spaszko: Było sto razy. Xtb spoko interfejs, ale opłaty takie sobie plus ciągnąca się za nimi opinia że oszukali klientów (głównie chodzi o cfd). Degiro, najtansze opłaty, ale interfejs taki sobie, nie wysyła pitu. ING, najtańszy polski broker bankowy, ale tylko z dostępem do giełdy polskiej plus lubi się zawieszać. Bossa tani, ale interfejs podobno mocno archaiczny.
@spaszko jeśli chodzi o bossa to mam i nie narzekam, zlecenia można realizować przez przeglądarkę lub aplikację mobilną, które są ok, koszty ok, jest dostęp do rynków zagranicznych, jest jeszcze możliwość zainstalowania programu desktopowego, który faktycznie ma archaiczny interfejs, ale nie trzeba korzystać jak ktoś nie ma potrzeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grayjedi: mam pytanie dotyczące rejestracji. Jako dodatkowy dokument na bossa może być elektroniczny wyciąg z banku, czy musi być papierowy? Problem w tym że tu gdzie mieszkam to nie mam na siebie wody, czy prądu
@bywaj: @grayjedi: planuje wpakowac 70k w s&p500 długoterminowo, myślę o ING bo jednak to bank i troche pewniej się czuję, pytam was bo widze że siedzicie bardziej w temacie - czy to dobry plan, czy może jakiś inny bank?
@FreakyYak: ING nie ma dostępu do zagranicznych giełd. Ja bym wybrał xtb, jeśli zależy Ci, żeby dostać PIT na koniec roku. Jeśli chcesz mieć dostęp do większej ilości i instrumentów to interactive brokers albo degiro. Jak tylko w etf na sp500 to xtb powinien wystarczyć. 70k to nie jest ogromna kwota jeśli chodzi o brokerów. Jak bardzo chcesz bank to mbank albo bossa, ale tam wyższe opłaty są. Nie wiem jak
@bywaj: jedyne co przemawia za ING to że jest to bank i czuje się pewniej, nie wiem jak z pewnością na xtb

Prowizja przy ING to 0,1%, także przy 100k to wyjdzie 100zł, do przegryzienia. Co do PIT, to jak to wygląda w przypadku banku, oni nie wystawiają PIT? Moja pierwsza inwestycja stąd pytanie, zaraz pogoogluje

@FreakyYak Każdy polski broker wystawia PIT. Jeśli chcesz wrzucić i nic z tym więcej nie robić to koszty prowizji nie mają większego znaczenia. Jeśli wolisz ING, to wybierz ING, tylko sprawdź, czy jest etf, który Cię interesuje. Bossa i XTB mają na pewno szerszą ofertę zagranicznych etf niż ING.