Wpis z mikrobloga

#narzedzia #majsterkowanie

Mirki mam dużą fajną walizkę narzędziową, jestem zadowolony ale potrzebuję zestawu kluczy płaskooczkowych żeby wszędzie nie wozić dużej walizki.

Co najtańsze jest godne polecenia? Nie musi być bardzo wytrzymałe, zawsze mogę wziąć walizkę, bardziej chodzi mi o awaryjny zestaw od święta coś przykręcę. Interesuje mnie zestaw kluczy płaskooczkowych, ale jak będzie walizka z grzechotkami to nawet lepiej. Chciałbym wydać jak najmniej bo zestaw będzie na działce a tam kradną.

Może jakieś zestawy z lidla czy tym podobne ktoś widział?
  • 16
@mmichal: w każdym markecie budowlanym są takie klucze płasko-oczkowe w zestawie, ostatnio za 3 dychy w mrówce widziałem. Mogą być w pokrowcu szmacianym, albo jakimś organizerze plastikowym. Grzechotka to pewnie już drożej, nawet taka najgorsza, a jakość pewnie pozostawia wiele do życzenia.
@mmichal: Patrzyłem na te klucze jak stałem w kolejce przez pół marketu i tak sobie myślałem, przecież takie coś się nie zniszczy, bo to prosta rzecz. Jak nie grzebiesz codziennie przy aucie, to co może się z nimi stać, raczej się nie wyrobią. Sam mam trochę kluczy dziwnego pochodzenia i żadnego nie uszkodziłem na tyle żeby się nie nadawał do użytku. Grzechotka bardziej skomplikowana
@albertbranka: nie no ładny klucz nie znaczy że jest trwały, zobacz na foto co dziś jedną ręką zniszczyłem. Takie gówno klucze z plastiku wiele razy psułem bez przesadnego znęcania się, więc wolę dorzucić i mieć coś co podziała. Tylko pytanie co jest kluczem a nie podróbką narzędzia?
@mmichal: Zasada odgórna, jest bardzo prosta. Ludzi biednych, nie stać na rzeczy tanie... Reasumując, szkoda kasy na większość rzeczy sprzedawanych w marketach (owszem są wyjątki, ale niewiele). Zresztą, jak porównasz ceny, okaże się, że za te same pieniądze co w lidlu czy innej biedronce, kupisz jakiś zestawik w sklepie z narzędziami, i będzie duuużo lepszy i trwalszy.
@Electro_01: to sens tego wpisu, ile trzeba wydać zeby nie żałować, ale do końca się nie zgodzę bo mam trochę rzeczy z lilda parkside z których jestem bardziej zadowolony niż z dużo droższych zabawek :)
@mmichal: toteż pisałem że są wyjątki. Mnie też pasuje Parkside, a dodam że weekendami czy po pracy robię auta, więc nie jest to użytek taki stricte amatorski, i póki co dają radę (klucz udarowy, kątówka etc), a używane są dość często i nie oszczędzam ich. Ale wracając do tematu, jeśli chodzi o zestaw płasko-oczkowy, to nic ciekawego nie widziałem. Owszem było coś w lidlu, ale jak dla mnie, na pierwszy rzut
@mmichal: no akurat ten klucz udarowy z lidla, szczerze polecam. Co prawda, niby 500Nm na odkręcanie, ale z mocno dokręconymi śrubami sobie nie radzi. Np. mocno doje...ne koło trzeba zerwać normalnym kluczem, ale takie normalne prace idą jak się patrzy. Ostatnio rozpiąłem całe zawieszenie i wyjąłem sanki zawieszenia w nissanie w mniej niż godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°) , a rozebranie McPhersona, przełożenie sprężyny i złożenie go
@Electro_01

@mmichal: Zasada odgórna, jest bardzo prosta. Ludzi biednych, nie stać na rzeczy tanie... Reasumując, szkoda kasy na większość rzeczy sprzedawanych w marketach (owszem są wyjątki, ale niewiele). Zresztą, jak porównasz ceny, okaże się, że za te same pieniądze co w lidlu czy innej biedronce, kupisz jakiś zestawik w sklepie z narzędziami, i będzie duuużo lepszy i trwalszy.