Wpis z mikrobloga

Najgłupsze rady wpajane dzieciom. Ja zaczynam:

-Ciężką pracą ludzie się bogacą
-Nie wyróżniaj się, bądź pokorny
-Dobrze się ucz, dostawaj same piątki to w przyszłości będziesz dyrektorem, a nie robolem co zamiata ulice
-Ustępuj głupszym
-nie reaguj na zaczepki, znudzi im się, zobaczą że nie reagujesz to przestaną
-Słuchaj się starszych, oni lepiej wiedzą, bo swoje przeżyli
-Masz się zająć nauką, a nie swoimi pasjami, bo one ci chleba w przyszłości nie dadzą
-dziewczynom zaimponujesz byciem grzecznym oraz dobrymi ocenami w szkole
-nie pij alkoholu do póki nie będziesz dorosły
-siedź w domu co się będziesz włóczył po nocy po mieście, jeszcze kto cie pobije i okradnie
#depresja #przegryw #takaprawda #ciekawostki #nocnazmiana
  • 28
  • Odpowiedz
@KYK_:
- synek obyś miał dobrą pracę to panny same przyjdą
- nie stawiaj się ani nie oddawaj tylko idź do pani
- zamiast biegać za piłką lepiej żebyś nad książkami siedział
  • Odpowiedz
@KYK_: i oczywiscie dla ciebie to wszystko nieprawda bo zostales przegrywem a ponadto oskarek sie nad toba znecal, mial same 2 a teraz zaruchal i ma hype ciuszki xDDDD niesamowicie glupi jestescie ale ok
  • Odpowiedz
@Przegrywinho69: zdecydowana wiekszosc to nieprawda, a ruchalem i zarabiam teraz jak na pl calkiem spoko pieniadze. Jak juz zaczniesz zyc na swoim, zobaczysz jak wyglada prawdziwe zycie, to bedziesz mogl sie wypowiedziec. Po co mowisz o rzeczach o ktorych nie masz pojecia
  • Odpowiedz
-Dobrze się ucz, dostawaj same piątki to w przyszłości będziesz dyrektorem, a nie robolem co zamiata ulice


@KYK_: Dobrze się uczyć to akurat nikomu jeszcze nie zaszkodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że to nie jest tak, że jak ktoś w gimbazie miał średnią 5.0 to od razu musiał dyrektorem zostać. Ale jeśli wyliczyć średnią to ci co się dobrze uczyli i zdobyli wyższe wykształcenie mają mniejsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@KYK_:

Masz się zająć nauką, a nie swoimi pasjami, bo one ci chleba w przyszłości nie dadz
Najgorsza rada z tym porzucaniem pasji. Większość ludzi sukcesu doszła tam gdzie doszła dzięki temu, że podążali za swoją pasją. Weźmy takiego Tony Hawka. Dziś jest wart netto $140m, bo #!$%@? lubił (i nadal lubi w wieku 50 lat) jeździć na deskorolce. Jak w wieku 17 lat już robił na tym hajs to mu
  • Odpowiedz
-Ustępuj głupszym

-nie reaguj na zaczepki, znudzi im się, zobaczą że nie reagujesz to przestaną

-Masz się zająć nauką, a nie swoimi pasjami, bo one ci chleba w przyszłości nie dadzą

-dziewczynom zaimponujesz byciem grzecznym oraz dobrymi ocenami w szkole


@KYK_: To są cztery, najgłupsze rady jakie kiedykolwiek słyszałem. A te pogrubiony to jest takie maksimum.

  • Odpowiedz
@KYK_: Do tego można podpiąć (choć to nie rada, ale pasuje do tematu) zajebisty tekst mojej starej. Lepiej żeby w domu se piwko wypił niż po knajpach chodził xD Faktycznie lepiej było nie mieć kolegów jako nastolatek.
  • Odpowiedz
@szpongiel: to jest trochę bardziej złożone, mówiąc o podążaniu za pasją zazwyczaj podajemy osoby które są w danej dziedzinie na szczycie zapominając, że osób które oni wyprzedzili i którym się nie udało a którzy również podążali za pasją jest pewnie z 10 razy tyle jak nie więcej. Zajęcie się nauką daje nieporównywalnie większe prawdopodobieństwo, że będziemy w stanie na tym zarabiać niż na tej pasji.
Co nie znaczy, że takie gadanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@olek12216: nie chodziło mi o to aby od razu całkiem olać naukę ale np. już studiów można do końca nie cisnąć albo nawet nie zaczynać jeśli czujemy, że wiatr już w żagle jest złapany z czymś innym co w życiu wychodzi i jara. Co do tych co nie stali się wybitni to racja. Najbardziej u tych co jednak się stali, głównie liczyło się bycie konsekwentnym, tym zaś co nie wychodzi, najczęściej
  • Odpowiedz
Dobrze się uczyć to akurat nikomu jeszcze nie zaszkodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pwone: nauka tak, ale na swoich zasadach, a nie w polskiej szkole.

Polskie szkolnictwo tworzy idealnego pracowniak nizszego lub sredniego szczebla, taki dokrecacz srubek, czy to na tasmie doslownie, czy w przenosni w korpo. Masa bezsensownych rzeczy, presja na oceny, nauczyciele czesto o niskim poziomie przekazywania wiedzy i jeszcze nizszym poziomie jako czlowiek, a
  • Odpowiedz
@KYK_: co jest złego w zakazywaniu dzieciom spożywania alkoholu do pełnoletności? Z zawodu jestem psychologiem i większość ludzi, skarży się, że najwiecej błędów popełnili w młodości po pijaku.
  • Odpowiedz
@KYK_ szczerze mówiąc nie reagowanie (jeśli to nie jest banda #!$%@? patusow ) się dość sprawdza . Przynajmniej w szkole (a kilka razy byłem nowy przez zmianę zamieszkania) oprawcą sprawia przyjemność reakcja . Dostałem kiedyś papierkiem prosto w twarz ale po 3 pierwszy dniach , wysłałem chłodny wzrok i odszedłem . Więcej sie nie powtórzyło
  • Odpowiedz