Wpis z mikrobloga



Na płaskich mapach w atlasach Wietnam przedstawiany jest zazwyczaj jako małe państewko, jest to fałszywy obraz spowodowany tym, że kula ziemska jest kulą i ciężko przenieść rzeczywiste wymiary państw z kuli na płaską mapę.

Dopiero na takich porównaniach jak wyżej można zauważyć jego prawdziwe rozmiary.

@wyindywidualizowanyentuzjasta: jak to kulą?
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Pamiętam jakby to było wczoraj. Rok 1974 Wietnam. Było nas nie wielu, zaledwie kilka tysięcy przeciwko setce żołnierzy wietkong. Upozorowalismy odwrót a myśliwce zrzucił napalm na zaskoczonych ping-pongów, bez oddania strzału zdobyliśmy północne Hanoi. Na pamiątkę każdy z oddziału wytatułował sobie żółtego #!$%@?, co oznaczało że zrobiliśmy żułtków w #!$%@?
Skotlicki - @wyindywidualizowanyentuzjasta: Pamiętam jakby to było wczoraj. Rok 1974 ...

źródło: comment_1590745117KogwzVFh9D6KpIptBW39Bw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Paryż


@Aemeth: @EmDeCe: @cristopher: Tylko wiecie. To już trochę wpływ na to ma to jak w Francji wyznaczają granice miast. U nas Paryż to byłaby pewnie z 1/3 Ile-de-France :D

Tak samo Lyon (prawie pół miliona mieszkańców) wychodzi, że jest mniejszy od ... Otmuchowa :D
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta:

Albo gdy ludzie w internecie dyskutują, że jak to możliwe że w tak małym państewku może żyć niemal 100 milionów ludzi, bo na mapach Wietnam rzeczywiście wydaje się mały, a potem odkrywasz że jego powierzchnia jest większa od powierzchni Polski.

Ten kraj jest bardzo długi, a nie duży. Powierzchnia jest niewiele większa od Polski. Ludzi mieszka tam bardzo dużo, bo na całej długości to jest ciepłe wybrzeże, a w
  • Odpowiedz
@czlapka: ale trzymamy się oficjalnych danych czy

To już trochę wpływ na to ma to jak w Francji wyznaczają granice miast.


???
Taki mają system, jak zmienią to będziemy inaczej rozmawiać.
  • Odpowiedz
@EmDeCe: No tak, ale bardziej mi chodzi że trudno to porównać z obrazkiem oryginalnym gdzie granice państw są dosyć stałe. Pod względem danych to oczywiście, że tak jest.

Ale jak już porównamy urbanistycznie granice Paryża i Rzeszowa to wygląda to zabawnie. Po prostu tak dodałem, bo jestem przeciwnikiem tego jak bardzo rozwleczone granice mają polskie miasta :D
  • Odpowiedz