Wpis z mikrobloga

@wojtas_mks: imo beznadziejny pomysł z tym dobrowolnym zusem - bo jak rozumiem to ma być dobrowolny dla przedsiębiorców? Bo wtedy przedsiębiorcy przerzucą wszystko na indywidualnych płatników, więc emerytury będą jeszcze mniejsze, bez wskazania alternatywnego źródła finansowania.
@wyk00p: Oczywiście, że nie. Nie mówię, że konfederacja nie jest anarchistyczna, tylko, że nie ma nic wspólnego z wolnością. Pomijam kwestię foliarstwa, które z tej partii się wylewa, i które niestety nie pozwoli im nigdy przebić pewnego progu.
@AAA90: Niestety, nie ma partii idealnej - osobiście uważam że w tej chwili to na pewno najrozsądniejsze mniejsze zło. Na kogo mam głosować na PiS i Lewicę gdzie różni ich tylko kwestia światopoglądowa? Na bezideowe PO które próbuje być bezideowym centrum i raz uśmiecha się raz w jedną a raz drugą stronę? Polska polityka to bagno ale jeżeli chociaż w części popierają moje postulaty to biorę to na klatę. Też mnie
@wyk00p: Ale ja Cię nie przekonuję w żadnym razie. Jeśli widzisz w Bosaku ratunek, to oddaj mu swój głos. Ja tego ratunku nie widzę, a arcykatolicka Konfederacja wsparta przez teoretyków spiskowych i antyszczepów, niestety nie wydaje mi się w czymkolwiek lepszym wyborem od reszty. Ale mam nadzieję, że się mylę, a Bosak wyewoluuje z dewotycznego ignoranta w męża stanu.
@AAA90: Nie, nie zagłosuję na Bosaka. Zrobiłbym to dopiero w drugiej turze. Jak już pisałem, nie lubię go. Konfederację jako taką popieram. Przy wyborach do sejmu po prostu zamiast na narodowców to będę głosował na ludzi od Korwina i wtedy mam spokojne sumienie.
Wiesz, że program gospodarczy Konfederacji kosztowałby 300 mld rocznie (1/3 dochód państwa)?


@RegularJohnny: Chłopie, ale bez manipulacji xD.

O tyle by się budżet zmniejszył, a nie program by tyle kosztował, bo o równorzędną kwotę wydatki według założeń konfy by się nie podniosły..

Wraz ze zmniejszeniem przychodów w tym przypadku idą cięcia wydatków, choćby przykładem może być ograniczenie biurokracji (zmniejszenie zapotrzebowania na obsługę niepobieranych wówczas podatków).

Aczkolwiek trzeba by było bardzo kompleksowego