Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki macie pomysł na wyrównanie podłogi między jadalnią a kuchnią? W kuchni będą płytki (10mm + zaprawa), a w jadalni panele (8mm + 1,4mm podkład). Problem w tym, że panele są w jadalni, salonie i całej reszcie domu. Jak to rozwiązać?

#budowadomu #budujzwykopem
  • 17
1,4mm podkład


@leesiuu: a co to za gówniany podkład, taki cieniutki? Daj tam coś uczciwego, płyty XPS albo eko, akurat z grubością warstwy wyjdziesz na równo z kuchnią.
@dzazzio: OP o podłogówce nie pisał, ale jeśli jest - są specjalne, dziurkowane podkłady na podłogówkę. OP prawdopodobnie dał bądź chce dać popularną cienką gąbkę, a to jest najgorsze gówno, jakie pod panele można dać.
@dzazzio: ale to nie ma wyglądać, to ma dać podparcie panelom, będąc przy tym jak najmniejszą izolacją termiczną, jeden i drugi warunek spełnia znakomicie. Panele mam na tym w domu, są całkowicie stabilne i chodząc po nich absolutnie nie czuje się efektu uginania (typowego niestety dla paneli leżących na gąbce), co do izolacyjności termicznej zaś - ciężko mi porównać, ogrzewanie mi działa, podłoga robi się ciepła, mam zaś wrażenie, że póki
@lesiu Ja planuje podklad jak https://allegro.pl/oferta/podklad-panele-arbiton-multiprotec-1000-hit-1-5-mm-7918592801?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Tez sie zastanawialem nt wysokosci płytek vs panele (chcialem aby mi zrobili wylewke 0.5cm nizej w kuchni), ale ze nie wiedzialem gdzie dokladnie bedzie kuchnia to sprawe olałem. Generalnie planuje dac http://elistwy.pl/product.php?id_product=222 i się tym nie przejmowac (sa tez takie listwy skosne wlasnie do niwelacji wysokosc)
@inzynier_robert: na pół domu? I to jeszcze takie 4-5mm?

@gruby_mbl: nie, dlatego pytam za im zaczne

a co to za gówniany podkład”


@Jarek_P: Arbiton Secura Thermo. Zanim powiesz coś głupiego to poczytaj o możliwościach, bo z naszej dwójki to Twój podkład jest gówniany.

@dzazzio: jasne że xps na podłogówkę nie jest dobrym wyborem, a u mnie kest w całym domu.

@lukastrz: no jak wyżej pisałem - kupiłem
Jarek_P: Arbiton Secura Thermo. Zanim powiesz coś głupiego to poczytaj o możliwościach, bo z naszej dwójki to Twój podkład jest gówniany.


@leesiuu: jak był kupowany, to z opcji na podłogówkę był jedyną możliwością dającą prócz małej rezystancji cieplnej również i grubość, a tak się składa, że mnie też zależało na dorównaniu poziomów. Twój podkład jest superduper, ale jest też bardzo cienki, a za tym idzie problem, który teraz masz. Więc, o
pół domu to dla niektórych 10m2


@inzynier_robert: prawie 60 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O gównianym podkładzie pisałem, gdy nie było wiadomo, co masz, a po grubości oceniając myślałem, że kupiłeś "to co Goździkowa" zwykle kupuje pod panele, czyli gąbkę.


@Jarek_P: Nie dość, że założyłeś, że kupiłem badziewie to jeszcze, że nie robię podłogówki. Dwa nietrafione domysły ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, ale