Wpis z mikrobloga

@Soojin21: pochwal się co cię do tego skłoniło. Jestem ciekaw jak to się stało, że w ciągu kilku miesiecy przeszłaś z wyśmiewania socjalistów na wyśmiewanie kapitalistów. I zastanawiam się czy mnie w przyszłości też to czeka xD
  • Odpowiedz
@tallman: Ludzie mają różnie xd. Mnie pandemia jeszcze bardziej utwierdziła w przekonaniu, że państwo to zawsze przeszkoda cokolwiek chcesz robić i cokolwiek się dzieje. Chyba różowa wpadła w standardową pułapkę, czyli państwo zawiodło, dajmy więcej władzy państwu xd.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Pandemia która pokazała słabość państwa socjalnego wyleczyła cie z wolnorynkostwa xDDDDDDDD No ale wyciąganie wniosków to ostatnie czego bym się spodziewał po lewactwie. Weź idź lepiej pokrzycz o aborcji a gospodarkę zostaw poważnym ludziom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tallman: trudno powiedzieć. Było pewnie kilka czynników, między innymi wyście z liberalnej bańki. Tak jak pisałam wyżej, nie uważam siebie za socjalistke, pewnie nawet bliżej mi do neoliberalizmu, ale w sumie jakie znaczenie mają szufladki ¯\_(ツ)_/¯

na wyśmiewanie kapitalistów.


Nie wyśmiewam kapitalistów jako ogółu. Kapitaliści typu tych z nowoczesnej często mają dobre argumenty. Ale paróweczkową szkołę ekonomii jak najbardziej wyśmiewam ( ͡°
  • Odpowiedz
to kompletnie nie z ich winy, bo tacy się po prostu urodzili.

dziecko nie musi mieć #!$%@? życia na starcie tylko dlatego że urodziło się w patologicznej rodzinie


@NaczelnyWoody: Dlatego odpowiedzialność za takich ludzi rządzący chcą zrzucić na osoby, które tym bardziej nie są winne sytuacji osób o których mówisz. Ja urodziłem się w normalnej rodzinie i nie wiem czemu teraz miałbym pomagać tym, którym się nie poszczęściło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Dzieban:

Pandemia która pokazała słabość państwa socjalnego wyleczyła cie z wolnorynkostwa


Tak, przy całkowicie sprywatyzowanej ochronie zdrowia wszystko byłoby w pyte, tak jak jest w USA na przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale pewnie ich #!$%@? sytuacja, to wynik tego, że
  • Odpowiedz
@kezioezio: To są wspólne obciążenia które wszyscy musimy ponieść, żeby tacy jak Ty albo ja nie skończyli na gilotynie oraz żeby każdy miał chociaż możliwość równego startu pomimo niewylosowania odpowiedniego miejsca i rodziny podczas narodzin, zresztą ja piszę tutaj o podstawowych dziedzinach jak edukacja, służba zdrowia, nie jestem zwolennikiem zasiłków na nierobów (chyba że mamy do czynienia z dużym bezrobociem, że po prostu pracy nie ma) albo na bombelki, jestem
  • Odpowiedz
@Cesc: > A jak się już bawimy w analogię, to ja mam jeszcze lepszą: Jak wyleczyć dziecko parówkowego kapitalizmu: dać mu całą stówę, niczego nie zabierać, ale niech sam sobie zapłaci za szkołę, jedzenie, zapłaci rachunku bez żadnej pomocy państwa (rodziców)

I tu uderzyłeś w clue. Otóż ludzie dorastają i przestają być dziećmi. Każdy człowiek w naturalnym procesie rozwoju dociera do momentu kiedy czuje potrzebę by wziąść odpowiedzialność za swoje
  • Odpowiedz
@Soojin21: chyba jednak skręt w lewo w kwestii gospodarczej mi nie grozi. Staram się nie tkwić w bańce i dołączyłem do lewicowych grupek, ale ich poziom rozumowania ekonomii u większości z nich jest niższy niż u korwinowców bo tam chociaż 1 na 10 przeczytał coś z Misesa czy Hazlita a po lewej stronie wolą czytać książki o gender studies niż Kapitał XXI wieku Piketty'ego. Ich wiedza o gospodarce sprowadza się
  • Odpowiedz
@Manah: ja myślę, że ona po prostu znalazła więcej wsparcia po stronie neuropy bo bardziej liczą się dla niej bardziej sprawy światopoglądowe, a w Polsce wolność gospodarcza jest utożsamiana z zamordystycznymi korwinistami.
  • Odpowiedz
Dlatego odpowiedzialność za takich ludzi rządzący chcą zrzucić na osoby, które tym bardziej nie są winne sytuacji osób o których mówisz.


@kezioezio: Nie jesteś winny z sytuacji, ale płacąc za utrzymanie jakiegoś minimalnego poziomu tylko na tym zyskujesz. Taki kapitalistyczny ideał świata już mieliśmy, jedyne co robi dobrze to powoduje rozrost "nizin" które z chęci lub z przymusu łykną spokojnie każde skrajne ideolo które pozwoli im nie umierać z głodu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tallman:

ja myślę, że ona po prostu znalazła więcej wsparcia po stronie neuropy bo bardziej liczą się dla niej bardziej sprawy światopoglądowe,


Akurat większość neuropków to liberałowie gospodarczy
  • Odpowiedz
@Soojin21 słowo "liberał" w dzisiejszych czasach straciło jak widać swoje dawne znaczenia. Większość z tych liberałow to socjaldemokraci, którzy chcieliby natychmiastowego wprowadzenia państwa dobrobytu w stylu Skandynawii z minimalną 1000euro albo BDP.
  • Odpowiedz
@Soojin21: @Cesc: ale wolny rynek i socjalizm są tylko źle wtedy kiedy są skrajne. Jak w podanych przez was przypadkach. Dobrze obrazuje to, że nie powinniśmy pomagać nie robom. I nie powinniśmy wykorzystywac pokrzywdzonych.

- Czyli zamiast dawać 500zl na dziecko (za sam fakt posiadania) dajmy ulgę rodzinie w której wypracowany jest conajmnien 1/2 etatu.
- Zamiast dawać zasiłki bezrobotnym, płaćmy im za uczestniczenie w kursach podnoszących im
  • Odpowiedz