Wpis z mikrobloga

Wg mnie najlepsze jest połączenie rozsądnych ideii socjalistycznych z kapitalizmem. Pensja minimalna(rozsądna), powszechna edukacja i służba zdrowia są ok, inwestycje w transport publiczny i infrastrukturę są jak najbardziej na miejscu. Złe są dochodwe podatki progresyjne, zbyt duża ingerencja państwa w gospodarkę, rozdawnictwo pieniędzy pokroju 500+
  • Odpowiedz
- Zamiast dawać zasiłki bezrobotnym, płaćmy im za uczestniczenie w kursach podnoszących im kwalifikacje i promujmy jeśli ten kurs pomoże im znaleźć pracę


@korin_: nie wiem czy pisząc "my" masz na myśli Polskę, ale jeśli tak, to u nas właśnie coś takiego działa. Wydatki na zasiłki dla bezrobotnych są mniejsze niż wydatki na aktywizacje zawodową. Łącznie jest to 20% wszystkich wydatków z Funduszu pracy. Przypominam, że składki są opłacane z
  • Odpowiedz
@Vuko__Drakkainen: podałem przykład jeden z wielu. Co i miałem na myśli bardziej aktywizację zawodową - która powinna systemowo wykluczać przeklęty. Żeby te szkolenia były przydatne i dobrze rozliczane - najlepiej przez innego pracodawcę. Np. pracodawca potrzebuje spawaczy. Z kursu spawaczy dla bezrobotnych zatrudnia sobie jakiś. Jeśli będzie ich mieć przez 4miesiace to osoby z kursu i kursanci dostaną dodatkowa premię. Te które nie przetrwają dostały by tylko podstawowe wynagrodzenie
  • Odpowiedz
@Soojin21:

2)zapłać mu 12zł. Stawka minimalna to zbrodniczy pomysł komunistów.


przykro mi, że tak słabo zarabiasz, ale w wolnym rynku decyduje popyt i podaż, wiec zgodzi się pracować za tyle, za ile będzie mu się opłacać.
  • Odpowiedz
@Soojin21: 1k miesięcznie wynika po czesci z podatków socjalistycznych, gdybym był wolnorynkowcem dziecku dałbym dokładnie tyle ile by zarobiło. Umawiamy się na 50 zł to dostaje 50 zł, ty zgodnie ze swoja logika powinnas #!$%@? połowe, potem jak sie dorobi go uwłaszczyć i rozszczelać / wysłać na sybir ;)
  • Odpowiedz
Jeśli się zbuntuje, każ mu się wyprowadzić bo chcącemu nie dzieje się krzywda


@Soojin21: kolejny, który nie rozumie tej zasady, ale ją cytuje, żeby wyjść na mądrzejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cesc: @elf_pszeniczny: takie "humorystyczne" przedstawienie to przystoi może kucom, a nie Centrum Adama Smitha. To jest poważny instytut i powinien przedstawiać wolność rynku, jej zalety i wady w sposób pozwalający ruszyć szare komórki młodych ludzi.
  • Odpowiedz
3)Każ mu zapłacić za jedzenie i mieszkanie w twoim domu 1000zł miesięcznie. Jeśli się zbuntuje, każ mu się wyprowadzić bo chcącemu nie dzieje się krzywda


@Soojin21: Ale tutaj musisz dziecku wytłumaczyć że ta kasa idzie na inne dzieci którym się nie chce pracować. Idzie też na dzieci które w zamian za to mają mówić że rodzic dające te pieniądze jest fajniejszy.

Prawda jest taka, że jak ci wolnorynkowcy to wszystko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ipkis123: a przepraszam bardzo, jedzenie w lodówce, materiały do szkoły i mieszkanie gówniarz ma za darmo? Co to jest za kapitalizm jak dostaje wszystkie niezbędne rzeczy od rządu (rodziców) i nie daje nic w zamian
  • Odpowiedz
@Soojin21: chyba ktoś zbyt dosłownie potraktował ten tekst. I chyba w tym tekście coś to dziecko jednak robi.
Poza domowymi obowiązkami jeszcze zdobywa wiedzę, która jest potrzebna później do pracy.
  • Odpowiedz
Tak, przy całkowicie sprywatyzowanej ochronie zdrowia wszystko byłoby w pyte, tak jak jest w USA na przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale pewnie ich #!$%@? sytuacja, to wynik tego, że nie są w 100% sprywatyzowani.


@Soojin21: Ale co ma ich "#!$%@? sytuacja" do sprywatyzowanych szpitali? Szpitale odpowiadają jedynie za leczenie ludzi, a nie za ograniczanie ilości zakażeń. Od tego są zupełnie inne instytucje, w Polsce Sanepid,
  • Odpowiedz