Wpis z mikrobloga

Wczoraj pracowałem z różowym w tunelu do 22 :) Ale udało się - około 200 (wieczorem podliczę dokładnie) papryczek wysadzonych do gruntu. Położone także nawadnianie kropelkowe, więc poza podlewaniem z nawozem nie trzeba będzie już targać konewką wody. Nie mam niestety zdjęć, bo rano dziś zdążyłem nakręcić krótki filmik i musiałem lecieć na pociąg :(

Teraz jeszcze tylko dostarczyć i wydać sadzonki co mi zostały w mieszkaniu i będę obrobiony ;) Na PW #chilizgobim będę dziś odpowiadał wieczorem, bo uzbierało się ich z weekendu trochę ;) Mega się jaram, że tyle osób w tym roku wystartowało w tym roku z własną uprawą - małą czy większą (no dobra skala niektórych mnie mocno zaskakuje) nie ma znaczenia, bo liczy się dobra zabawa patrząc jak brzdące rosną ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa
  • 11
@gobi12: no ja mam jeszcze do posadzenia ok. 100 sztuk do gruntu. Ziemia jeszcze nie wyschła po ostatniej ulewie z gradem a dzisiaj znowu pochmurno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Edit: już leje, i #!$%@? :<
@gobi12: Jak planujesz nawadniać? Mam linię z kroplownikami co 33 cm o wydajności 2l/h przy ciśnieniu 1 bar, ale w sumie nie wiem, ile mam tym lać. Cały czas? Cały dzień raz w tygodniu? Godzinę dziennie?
@tmkg: To masz pewnie ten sam hit z Allegro co i ja ;P Leję około godziny, no może 1,5 h - tak, żeby widzieć, że jest wilgotno i podlane. Kolejny raz podlewam po kilku dniach jak widzę, że przeschło już i ziemia na 2-4 cm wgłąb też jest sucha. I tak do jesieni ;p

@Herbaciany_Kliper: Nie zawsze :) Można sobie automat nawet ustawić typu 1 h co 2 dni ;)
Kolejny raz podlewam po kilku dniach jak widzę, że przeschło już i ziemia na 2-4 cm wgłąb też jest sucha. I tak do jesieni ;p


@gobi12: ja u siebie podlewam raz na tydzień (z racji warunków) i podlewanie leci 3-5 godzin (w zależności od tego jak jest sucho). Linie podsyłałem ci kiedyś w wątku w którym pytałeś o wybór - nie wiem czy widziałeś? Nie sugerowałbym się za bardzo podawanymi wartościami
@Herbaciany_Kliper: Teoretycznie z 1 kroplownika.

@chuckd: Już latałem, bo weszła pierwsza dawka Kristolanu Zielonego do gruntu ;) Mam zbiornik 3k litrów, ale nie chce mi się inwestować w popmpę zanurzalną itd. Więc do kropelkowego idzie woda z wodociągu prosto.

@tmkg: Ja sobie zrobiłem test taki, że przy odpowiednio odkręconym kranie zrobiłem test ile czasu potrzebuje się nawadniać, żeby było wystarczająco podlane na mój gust ;) Wyszło około 1h 15
@chuckd: Już latałem, bo weszła pierwsza dawka Kristolanu Zielonego do gruntu ;) Mam zbiornik 3k litrów, ale nie chce mi się inwestować w popmpę zanurzalną itd. Więc do kropelkowego idzie woda z wodociągu prosto.


@gobi12: ja kiedyś rozkminiałem taki trójnik, żeby do wody z wodociągu dodawać nawóz w jakiegoś małego zbiornika, ale na planach się skończyło. Może w przyszłym roku spróbuję, bo to wydaje się wykonalne.