Co myślicie o zaczynaniu nowego projektu w quarkusie? Warto czy to raczej jakaś nowinka i lepiej zostać przy springu. Robi ktoś już z was w tym? #programowanie #java #programista15k
Ja się bawiłem. Nawet lambdy pisałem w tym. Tutorial działa xD, ale jak chcesz użyć zewnętrznych bibliotek, to są problemy, zwłaszcza z trybem natywnym. Młoda technologia, warto śledzić, ale hobbystycznie.
ja teraz stałem przed wyborem do zabawy w klimatach okołospringowych i wybrałem Micronauta, bo Quarkus wydaje mi się, że na razie ma jeszcze nieco mniej do zaoferowania niż Micronaut w kwestii ekosystemu.
@pwasowsk: masz może jakieś doświadczenia z lambdami i Micronautem?
Nie, Micronautem się nie bawiłem. Ale ogólnie warto to poznać, któryś z tych graal-vmowych frameworków kiedyś wygra. To jest przyszłość, chociaż osoboście wolałbym, żeby się tym Spring zainteresował ;)
#programowanie #java #programista15k
Komentarz usunięty przez autora
chociaż jak nie dopinałeś żadnych zewnętrznych libek to pewnie było spoko :P
@pwasowsk: masz może jakieś doświadczenia z lambdami i Micronautem?